Рентабельність зберігання зерна в рукавах — мінімум 10%
Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.
Про це розповів директор Ямпільського елеватору МХП Віталій Губарєв.
За його словами, вартість будівництва елеваторного комплексу з силосами обходиться в 150-180 $/м3, тоді як будівництво такого ж комплексу без силосів (з рукавним зберіганням) — 70-80 $/м3.
«Ми відходимо від силосного зберігання і робимо акцент на рукавне, адже це дає колосальну економію капітальних інвестицій, необхідних для запуску тих чи інших проєктів. Відповідно, ми маємо фінансову вигоду: ті капіталовкладення, які ми могли б вкласти одномоментно, розтягуємо на роки», — зазначив Віталій Губарєв.
Він також додав, що за технології рукавного зберігання потрібно враховувати певні чинники. По-перше, потрібно підготувати майданчик для їх розміщення — очистити, вирівняти, утрамбувати. Так, на площі 1 га можна зберігати 4,5 тис. т зерна з натурою 0,72. По-друге, потрібна техніка для закладання збіжжя в рукава — трактори, навантажувачі тощо. Крім того, необхідний додатковий персонал.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом