Рада зобов’язала використовувати біопаливо у транспортній галузі
4 червня Верховна Рада схвалила в цілому законопроект №3356-д, який встановлює обов’язкове використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
За відповідне рішення проголосувало 235 народних депутатів.
Згідно з ухваленим законом, Верховна Рада зобов’язала виробників та гуртових продавців додавати в автомобільне пальне 5% рідкого біопалива.
Ця норма почне діяти з 1 травня 2025 року і стосуватиметься бензину, дизельного та газового палива, що реалізується на території України.
Згідно з пояснювальною запискою, прийняття закону сприятиме приятиме виведенню на якісно новий рівень процесів використання біокомпонентів в Україні. Також очікується збільшення завантаженості вітчизняних спиртових заводів та активізація суміжних галузей, що дозволить створити додаткові робочі місця.
Розвиток індустрії біопалива також стане поштовхом для залучення інвестицій, як іноземних, так і українських, у цю перспективну сферу.
Крім того, важливим позитивним ефектом стане покращення екологічної ситуації за рахунок зменшення викидів шкідливих речовин від транспортних засобів під час згоряння палива з біокомпонентами.
Це дозволить знизити негативний вплив на навколишнє середовище та наблизитися до екологічних стандартів ЄС.
Як зазначено в порівняльній таблиці, продаж на заправках бензину без біопалива, тягне за собою накладення штрафу в розмірі семи розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб за кожні 1000 літрів одержаної для реалізації партії бензинів автомобільних.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом