Рада ЄС обговорить блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною
Рада ЄС на рівні міністрів транспорту у понеділок, 4 грудня, обговорить ситуацію з блокуванням польськими перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.
Про це стало відомо радіостанції RMF FM.
Зміни в системі є-Черга, додаткові смуги на переходах для порожніх вантажівок, які повертаються до Європейського Союзу і тема протестів на польсько-українському кордоні – серед пунктів порядку денного засідання транспортної Ради ЄС. Цей пункт буде винесено в кінець засідання, запланованого на наступний понеділок, 4 грудня.
“Питання протесту польських перевізників буде підняте наприкінці зустрічі міністрів транспорту ЄС наступного понеділка”, – сказав дипломат ЄС.
Зазначається, що Польща порушила цю тему в рамках так званих “різних питань”, які можуть бути представлені будь-якою країною наприкінці засідання транспортної ради.
Окрім Польщі, виступити хочуть також Угорщина та Словаччина.
“Ми очікуємо, що делегації цих трьох країн представлять ситуацію та поінформують раду про вплив угоди ЄС з Україною на транспорт”, – зауважив дипломат ЄС.
Якщо до понеділка питання не буде вирішене, не виключено, що виступить і Європейська комісія, яка бере участь у переговорах між перевізниками, польською владою та українською стороною.
Співрозмовник в Єврокомісії підтвердив радіостанції, що повернення дозволів для українських перевізників не може бути, оскільки це було б порушенням законодавства ЄС. Єврокомісія закликає Україну створити додаткові смуги для порожніх вантажівок, які повертаються з України.
Щодо української є-Черги, яку польські перевізники різко критикують за недоліки й хочуть скасувати, речник ЄК повідомив, що влада в Києві “зробила кілька поліпшень у системі”, ці зміни, додав він, повинні розв’язати проблеми протестувальників.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом