Рада прийняла законопроєкт про спрощення механізму набуття прав на земельні ділянки с/г призначення
Міністерство агарної політики та продовольства України вітає ухвалення Верховною Радою України законопроєкту № 6199 у першому читанні та сподівається на його швидке ухвалення в цілому. Про це заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Він зазначив, що напрацювання цього законопроєкту стало результатом кропіткої роботи Земельного штабу.
«Важливо, що в рамках Земельного штабу було напрацьовано ряд пропозицій, враховуючи практичний досвід від реалізації земельної реформи. Ці реалізовані в законі пропозиції спростять для громадян користування перевагами ринку землі», — наголосив Тарас Висоцький.
Верховна Рада у вівторок, 25 січня, 249 голосами підтримала проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення положень стосовно вчинення нотаріальних та реєстраційних дій в процесі набуття прав на земельні ділянки (№ 6199).
Після прийняття законопроєкту буде внесено зміни до Земельного кодексу України, Законів України «Про оренду землі», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Як зазначають у Пояснювальній записці автори законопроєкту, встановлена процедура набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, яка діє на сьогодні, є доволі складною. Адже вона передбачає проведення перевірки нотаріусом набувача такого права численних вимог законів до власника таких земельних ділянок. У середньому така процедура триває 1−2 тижні та збільшує нотаріальні витрати.
Особливо гострою ця проблема є для продавців та покупців невеликих земельних ділянок під садівництво та земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, розташованих у межах населених пунктів. Такі ділянки не мають високої вартості, але мають підвищені витрати при оформленні договору.
Тож завданням законопроєкту № 6199 є спрощення процедури переходу права власності на невеликі земельні ділянки сільськогосподарського призначення, а також спрощення та здешевлення процедури набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом