Птахівники переглядають плани обсягів виробництва продукції через перебої з енергопостачанням
Через напружену ситуацію з енергопостачанням агробізнес опинився в скрутному становищі, зокрема й галузь птахівництва. Зараз вона знаходиться в нетипових умовах, коли внаслідок перебоїв з енергопостачанням порушуються всі технологічні процеси — від інкубації до вирощування молодняка.
Про це повідомив вконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко під час онлайн-марафону в межах Українського тваринницького саміту.
«Використання резервних систем живлення не лише суттєво збільшує собівартість виробництва, але й підвищує ризики втрати поголів’я внаслідок можливих збоїв у роботі. Тому більшість птахівників переглядають свої плани на зиму та наступний рік стосовно обсягів виробництва продукції», — зазначає Сергій Карпенко.
Він додає, що якщо потужності з вирощування птиці ще більш-менш забезпечені альтернативними джерелами живлення, то виробництво комбікормів і забій птиці — взагалі в критичному стані.
«Обладнання кормових заводів вимагає певної напруги для запуску та роботи і забезпечення повного процесу виробництва раціону, що на дизельгенераторах неможливо зробити. Тому останнім часом намагаємося зробити запаси готового комбікорму на 3-4 дні, Завдяки цьому зможемо зберегти поголів’я в разі настання критичної ситуації», — розповідає Сергій Карпенко.
За його словами, наразі торговельні мережі скорочують замовлення продуції птахівництва, щоб зменшити залишки, адже в Україні знижується споживання, що теж негативно тисне на ціни.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом