Пшениця подешевшала у четвер, ф’ючерси на кукурудзу та сою виросли
У четвер, 06 червня 2024 року, ціни на пшеницю показали різноспрямовану динаміку, чиказькі контракти очолили зниження, потягнувши вниз Міннеаполіс, тоді як KCВТ вдалося утримати незначне зростання. За підсумками торгового дня липневі котирування м’якої озимої пшениці SRW на товарній біржі Чикаго CBOT знизилися до $234,97 за тонну, липневі ф’ючерси твердої озимої пшениці KCBT в Канзас-Сіті піднялися до $248,48 за тонну, іліся до $259,68 за тонну.
У четвер ф’ючерси на пшеницю в Чикаго знизилися, тиск на врожай пшениці озимої і зниження ф’ючерсів на пшеницю Matif, ймовірно, сприяли негативним настроям. Тривога щодо зниження прогнозів виробництва пшениці в Росії зменшилася, ринок прийняв оцінку у розмірі 80 млн тонн. Трейдери очікують, що червневий звіт WASDE покаже зростання виробництва озимої пшениці.
Міністерство сільського господарства США повідомило, що продаж нового врожаю за тиждень становив 616 900 тонн, перевищивши прогнози, подані в попередньому звіті. За офіційними даними, експорт пшениці за квітень склав 1,925 млн т, що трохи нижче, ніж 2,099 млн т у березні, але вище на 33,9% порівняно з квітнем 2023 року. Найбільшими одержувачами пшениці протягом місяця були Китай та Мексика.
Міністерство сільського господарства Японії закупило 103 767 тонн пшениці у США, Австралії та Канаді. Китайське інформаційне агентство Сіньхуа повідомило, що 57% урожаю пшениці озимої в Китаї зібрано, що трохи перевищує показники минулого року.
Котирування на кукурудзу та сою у четвер у Чикаго виросли. Кукурудза та соєві боби CBOT знайшли підтримку в новому податковому пакеті, попередньо прийнятому адміністрацією Лули у Бразилії, який, як очікується, приноситиме 29 млрд доларів доходів щорічно. Очікується, що ця податкова схема підвищить сільськогосподарські податки у Бразилії приблизно на 20%, і багато бразильських фермерів утримуватимуть своє зерно замість того, щоб продавати його на світовий експортний ринок. Бразильські фермери припинили продаж зерна, очікуючи, чи це буде схвалено Конгресом, що потенційно може стимулювати зростання інтересу до експорту зі США.
Локальні дощі в кукурудзяному поясі США, а також побоювання з приводу аномальної спеки в середині червня також підтримали ринки.
Міністерство сільського господарства США у четвер вранці підтвердило продаж 152 000 тонн кукурудзи старого врожаю до «невідомих» місць призначення в рамках системи щоденної звітності. Експортний продаж кукурудзи в сезоні 2023/2024 на сьогоднішній день був на 25,2% вищим, ніж роком раніше, при цьому Міністерство сільського господарства США прогнозує зростання експорту на 29,4% у новому сезоні.
МСГ США вранці в четвер опублікував щомісячні дані щодо експорту кукурудзи зі США: постачання кукурудзи у квітні склало 6,432 млн тонн, що на 28% більше, ніж роком раніше, і на 9,1% більше, ніж у березні. Бразилія підтвердила, що її травневий експорт кукурудзи становив 421 374 тонни. Незважаючи на зростання порівняно з 384 884 тоннами рік тому, цей низький рівень активності залишає можливість для постачання зі США доти, доки другий урожай бразильської кукурудзи не досягне портів у великій кількості (середина-кінець червня).
Міністерство сільського господарства США підтвердило, що експортні продажі сої старого врожаю виявилися нижчими за очікування і склали 189 600 тонн. Продажі в сезоні 2024/25 продовжували залишатися млявими і склали 73 800 тонн, покупок сої Китаєм, як і раніше, не було. За офіційними даними, експорт соєвих бобів за квітень склав 1,77 млн тонн, що на 29,6% менше, ніж у квітні 2023 року, і приблизно на 42% менше, ніж у березні.
Бразилія підтвердила, що щомісячний експорт сої у травні становив 13,452 млн тонн порівняно з 15,584 млн тонн роком раніше. Дані ANEC у травні показали 13,21 млн. тонн. Поточна оцінка ANEC на червень становить 12,08 млн. тонн (13,84 млн. тонн у 2023 році).
Липневі ф’ючерси на пшеницю SRW на торговій біржі Чикаго (CBOT) впали на 7-1/4 цента до $6,39-1/2 за бушель, липневі ф’ючерси кукурудзи CBOT виросли на 12-3/4 цента до $4,52 за бушель, липневі соєві боби підскочили одразу на 22-3/4 центи до $12,00 за бушель.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом