Прискорити розвиток сектору виробництва ягід в Україні допоможуть гранти, технології та кооперація – Тарас Баштанник
Повномасштабне вторгнення росії в Україну сповільнило розвиток українського ягідного бізнесу, але ненадовго. Галузь відновлюється, багато в чому завдяки грантовим програмам і новим технологіям, передає SEEDS.
Додатковим плюсом для розвитку галузі стане кооперація виробників плодоовочевої продукції, переконаний Тарас Баштанник, президент Української плодоовочевої асоціації.
“За 2022-2023 роки Україна фактично на 100% замістила виробництво овочів. Це те, що ми втратили на самому початку війни, тому що південь країни був тимчасово окупований.
По ягодах ситуація більш стабільна, крім малини. Малина цього року обвалилася в ціні, що було абсолютно закономірно й очікувано, бо аж надто вже розширили площі. Я думаю, що ця ситуація ще як мінімум на рік”, – розповів Тарас Баштанник.
На думку директора УПОА, війна стала найголовнішим негативним фактором, який суттєво вплинув на ягідництво в Україні, але є й позитивний.
“Це грантові програми. Вони почали діяти ще восени 2022 року, але їх можна розцінювати і як важливі фактори для 2023 року, оскільки вони суттєво вплинули на розвиток ягідництва в Україні.
Загалом же виробництво ягід в Україні розширюється. Площі збільшуються. Можливо динаміка дещо трохи менша в площах, але треба враховувати й те, що ми тимчасово втратили деякі території, де теж площі розширювалися, зокрема й південь України”, – наголосив Тарас Баштанник.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом