Припинення зернових стандартів в Україні жодним чином не впливає на експорт — ВАР
З початку року в Україні припинили дію так звані ГОСти, які визначали методику оцінки якості зерна. Ці методики необхідні для того, щоб віднести зерно до того чи іншого класу якості, — таким чином держава може обліковувати його у сховищах. Про це розповів Михайло Соколов, заступник голови ВАР, в ефірі «Першого Ділового», передає прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради.
«На експорт дана ситуація не впливає жодним чином, адже у світі наші стандарти не діють. Якість зерна визначається за міжнародними стандартами, для чого здійснюються окремі лабораторні дослідження», — коментує заступник голови ВАР. За його словами, суть проблеми в тому, що закон вимагає, аби ми зберігали зерно і враховували його за певними класами. І визначити клас зерна можна саме на основі запроваджених стандартів.
«Тут справді виникає проблема — як елеватор буде показувати державі, скільки у нього, наприклад, продовольчого чи фуражного зерна. Тобто ця ситуація ускладнює взаємовідносини з державою. Разом з тим, ці відносини регулюються угодами і нічого не заважає у додатку до неї вказати, як сторони будуть оцінювати якість зерна», — наголошує Михайло Соколов.
Про проблеми припинення зернових стандартів в Україні дивіться в коментарі заступника голови ВАР:
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом