Протягом тижня на агроринки впливатимуть спека у США та опади в ЄС, Україні та Бразилії
В основних країнах – експортерах панує переважно сприятлива для посівів погода, і лише у США чергова хвиля спеки без істотних опадів погіршує перспективи урожаю.
Вихідними на Середньому Заході та Рівнинах США температура виросте до 33-35 оС, що негативно вплине на посіви сої, але прискорить сушіння кукурудзи. Наступного тижня грозовий фронт принесе з півночі зливи та зниження температур, проте дощі не будуть потужними, тому потенціал урожаю продовжить знижуватися.
В прерії Канади фронт з півночі принесе дощі, які затримають збирання каноли та ярої пшениці, але сприятимуть розвитку посівів сої та кукурудзи.
В центральних районах Бразилії ідуть окремі зливи, які розпочалися задовго до звичного сезон дощів (вересень – жовтень). Фермери раніше звичних термінів приступили до сівби кукурудзи, що сприятиме отриманню гарного першого і другого урожаю кукурудзи. На півдні країни дощі затримують збирання кукурудзи другого урожаю, але покращують стан посівів пшениці, виробництво якої в цьому сезоні може стати рекордним.
На більшій частині Аргентини наприкінці тижня пройдуть сильні дощі, які зменшать посуху напередодні жовтневої сівби сої та кукурудзи. Явище Ель-Ніньо вважається сприятливим для країни, оскільки посилює опади напередодні проведення весняних посівних робіт.
Дощі у Східній Європі сприяли розвитку посівів пізніх культур, особливо кукурудзи, та покращили запаси ґрунтової вологи напередодні сівби озимини. Тепла та суха погода наступного тижня дозволить прискорити збирання соняшника та сівбу озимого ріпаку.
В Україну прийшли зливи та грози, які зменшили спеку, що сприятиме сівбі озимого ріпаку, оптимальні терміни якої тривають з кінця серпня до початку вересня. Протягом кількох наступних днів в центральних та південних областях пройдуть дощі, які знизять вплив спеки на посіви. Помірні температури з періодичними опадами дозволять почати збирання сої та соняшника.
На південному заході рф спекотна погода негативно впливає на посіви соняшника та кукурудзи. І наступного тижня в частині причорноморського регіону залишиться суха та спекотна погода.
На південному сході Австралії посіви ріпаку та озимої пшениці входять у фазу наливу, і зниження зволоженості ґрунту, що триває кілька останніх місяців, зменшує потенціал урожаю. Протягом наступного тижня температури будуть помірними, але суттєвих опадів не очікується. Явища Ель-Ніньо приносить в країну посушливу погоду з вищими за норму температурами.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом