Прогноз погоди на вихідні 27–28 квітня: тепло повертається!
Цього вікенду на території України запанує типова для кінця квітня температура. За даними Sinoptik.ua, погода у вихідні буде теплою, а опади у вигляді невеликих дощів пройдуть лише в окремих регіонах.
Погода в суботу 27 квітня
Остання квітнева субота буде хмарною із проясненнями, опадів у цей день не передбачається. На сході та південному сході повітря прогріється до +21…+23 °С (уночі — до +12…+14 °С). У південних регіонах, центрі, а також на Сумщині та Закарпатті термометри покажуть +18…+20 °С (уночі — +5…+8 °С), у північних та східних регіонах — +16…+18 °С (уночі — + 3…+5 °С).
У Вінницькій та Житомирській областях у ніч на 28 квітня на поверхні ґрунту очікується 0…+3 °С, тому городникам варто вкрити розсаду.
Погода в неділю 28 квітня
У неділю по всій Україні небо затягне хмарами, у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях місцями пройдуть короткочасні дощі.
У південних, східних і центральних областях термометри покажуть +18…+21 °С (уночі — +8…+10 °С). На півночі та заході країни буде трохи прохолодніше, але загалом вельми комфортно — до +16…+18 °С (уночі — +5…+7 °С).
Погода в понеділок 29 квітня
Початок тижня буде хмарним, але теплим — по всій Україні очікується близько +19…+21 °С. Нічна температура на півдні становитиме +12…+14 °С, у решті областей — +8…+11 °С.
У Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській, Одеській і Миколаївській областях погода на початку тижня буде дощовою, так що заздалегідь підготуйте парасольки, дощовики та непромокальне взуття.
Паводки поки не відступили
У басейнах річок Десна та Снів триває затоплення територій, можливе порушення транспортного сполучення з населеними пунктами Ніжинського, Новгород-Сіверського, Корюківського та Чернігівського районів Чернігівщини. Також буде підтоплено окремі населені пункти у прибережних зонах рік Сож і Дніпро у Чернігівському районі Чернігівщини.
Народні прикмети та вірування
27 квітня наші пращури намагалися триматися подалі від водойм: вважалося, що цього дня легко потрапити в трясовину або стати жертвою водяників. Якщо річки та озера все ще виходили з берегів, рік мав бути врожайним. Ластівки в небі вважалися певним знаком того, що заморозки остаточно відступили.
А 28 квітня слов’яни «дізнавались» погоду на найближчі місяці. Якщо день був похмурим, то чекали на дощове літо, якщо теплим і сонячним — готувалися до виснажливої літньої спеки.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом