Прогноз: погодний фактор підвищить волатильність світового аграрного ринку у 2022 році
Погодні умови 2021 року, безумовно, неабияк збентежили аграріїв усього світу. Посуха в західній частині Північної Америки, Росії та Австралії, повені в Китаї, тривалий мусон в Індії, змушують задуматися, яким буде 2022 рік, повідомляє УкрАгроКонсалт з посиланням на WORLD-GRAIN.com.
2022 рік буде не менш цікавим, і в ньому переважатимуть такі погодні явища, як Ла-Нінья (явище, що виявляється як зниження поверхневої температури води на сході тропічної зони Тихого океану нижче за кліматичну норму), 22-річний сонячний цикл та Тихоокеанська декадна осциляція. Ці три явища будуть грати величезну роль у формуванні погодних умов у світі.
Найбільша у світі посуха все ще спостерігається на заході Північної Америки, простягаючись від кордону з Мексикою на південному заході США через високі рівнини, Скелясті гори, Великий басейн та штати Тихоокеанського узбережжя до східної та південної Альберти та Саскачевана, Канада. Посуха триває вже другий рік і після початку 2020 року вона практично не змінилася. в 2020 році посуха торкалася практично тих же територій, хоча в неї була включена більша частина Мексики. Сезон мусонів у Мексиці у 2021 році виявився достатнім, щоб зруйнувати посуху, але інших змін у США та Канаді не відбулося.
Аналітики відзначають, що одночасне виникнення Ла-Нінья та 22-річного сонячного циклу викликало велике занепокоєння з приводу погоди в Північній Америці у 2022 році, оскільки статистика минулого свідчить про те, що коли ці 2 явища відбуваються одночасно, підвищується ймовірність багаторічної посухи. Посуха в Північній Америці триває вже другий рік, і, судячи з даних, висока ймовірність того, що вона продовжиться і в 2022 році, хоча відбудуться деякі зміни.
Російські райони виробництва ярої пшениці та насіння соняшника вже зазнали втрат урожаю у 2021 році через суху та теплу погоду. Є підстави вважати, що подібна картина може повторитися і в 2022 році, а оскільки ґрунт ще не отримав достатнього запасу вологи, регіон також може отримати перевагу у посушливості протягом вегетаційного періоду, що підвищить ймовірність виникнення дефіциту вологи для сільськогосподарських культур.
Згідно з прогнозами, у північно-східному Китаї влітку 2022 року може випасти набагато менше опадів, ніж зазвичай. Після 2-х років надмірних дощів у деяких районах східного Китаю не здається нереальним, що погода буде сухішою, принаймні у деяких районах країни.
На відміну від більш сухих тенденцій, передбачуваних у Росії та Китаї, у Європі може спостерігатися вологий вегетаційний період із надлишком вологи, який починається навесні та триває влітку.
Сільськогосподарські райони Південної півкулі можуть постраждати від аномальної погоди. Більшість провини за погодні аномалії в Бразилії, Аргентині, Південній Африці та Австралії буде покладено на Ла-Нінью, і згідно з останніми прогнозами, це явище може тривати до другого кварталу 2022 року.
Якщо всі аномалії відбудуться так, як прогнозується, загальний вплив погоди на виробництво сільськогосподарських культур може бути схожим на 2007-2008 роки. Тоді багато проблем із виробництвом сільськогосподарських культур, пов’язані з погодними умовами, призвели до скорочення світових поставок зерна та олійних культур.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом