Продовження «зернової угоди» стимулювало ринок добрив
Попит на мінеральні добрива після продовження «зернової угоди» зріс приблизно на 15-17%. Таку думку висловив директор із корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов, говориться у повідомленні компанії.
За його словами, продовження угоди стало позитивним сигналом для аграріїв та суттєвим додатковим імпульсом для розвитку суміжних з АПК ринків.
«Цього року ми бачимо нестандартне зміщення періоду пікового сезонного попиту — приблизно на 2 місяці. З багатьох причин фермери, особливо з прифронтових територій, до останнього моменту відкладали рішення про придбання мінеральних добрив», — пояснив він.
Арестархов зазначає, що наразі на ринку добрив фіксують нехарактерний для квітня бум. За попередніми оцінками, зростання попиту — мінімум 15-17%.
«До аграріїв повернулася впевненість, вони вкладаються в ЗЗР та добрива — у ті продукти, які збільшують урожайність і досить швидко окуповуються протягом аграрного циклу», — зазначає Арестархов.
За його словами, через 2 тижні після підписання «зернової угоди» аграрії більш активно розпродують аграрну продукцію, яка раніше зберігалася на складах. В результаті вони отримують більше обігових коштів для забезпечення посівної.
За його словами, відсутність чіткого розуміння періоду дії «зернової угоди» — 60 днів або 120 — мотивує фермерів активно розпродавати запаси.
«Ми бачимо рішучість аграріїв провести успішну посівну будь-що-будь. І це, природно, надає оптимізму всім суміжним ринкам, пов’язаним з аграрним. Тому Ostchem не знижує завантаження своїх промислових майданчиків», — наголосив представник Group DF.
Він вважає, що за позитивного сценарію ринок добрив може відновитися до довоєнного рівня вже до початку 2025 року.
«Ключові чинники, що визначають подальший ринок мінеральних добрив, не змінилися — це строки закінчення війни та ціни на газ, основний інгредієнт для виробництва азотних добрив. Продовження «зернової угоди» та поступове зняття логістичних обмежень дозволить агросектору знизити витрати та збільшити маржинальність. Для ринку добрив сигнали позитивні», — резюмував він.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом