Продавці кукурудзи та ріпаку в пошуках дешевої логістики, а сою рятує внутрішній ринок
Станом на середину жовтня, кукурудзу та ріпак купують за привабливими цінами лише в портах країн ЄС. Натомість, на ринку сої склалась ситуація, коли зовнішні та внутрішні ціни змагаються між собою. Про це йшлося 10 жовтня під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.
За словами аналітиків, на привабливість ціни кукурудзи впливає слабкий експорт чорноморськими портами. “Із 35 зафрахтованих кораблів лише 5-10 вантажаться кукурудзою, решта експортує українську пшениці. Тому ціни в портах на цю культуру коливаються в портах Одеси від 105 до 115 доларів за тонну, а в малих портах за кукурудзу дають 120-130 тонн. Натомість, у портах Італії та Румунії ціна краща – 185-192 доларів за тонну. Тому експортери в пошуках дешевих вагонів для експорту на дальні дистанції”, – пояснюють аналітики.
Схожа ситуація на ринку ріпаку. Вигідно продати його можна лише в порту Риги. Щоб отримати більший прибуток, є сенс туди везти лише продавцям північно-західних областей України. Інакше продати ріпак можна лише за собівартостю. Є надія на Німеччину, де останнім часом зростає попит на цю олійну.
А ось ціни на сою у вересні досягли свого мінімуму і останнім часом почали підвищуватись. Все це завдяки внутрішньому попиту. “Сьогодні експортери готові купити тонну сої у вас на заводі за 13500 тис. грн. А ось здати на переробні підприємства всередині країни вже можна за 15000 грн. Тому виробники замислюються над тим, щоб здати сою виробникам жому”, – додав аналітик. При цьому соя в українських портах на Дунаї коштує 365-375 доларів за тонну. А ось в Польщі та Румунії коштує 380-400 доларів за тонну. Експерти прогнозують зростання ціни на початку листопада на цю культуру приблизно на 5 доларів в наших портах та до 15 доларів в єропейських країнах.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом