Проблеми з експортом чітко показали, що переробляти с/г продукцію потрібно в Україні – Маркіян Дмитрасевич

Джерело:  УкрАгроКонсалт
переработка зерна
UkrAgroConsult

Земельна реформа дала поштовх розвитку галузям, які пов’язані з інвестуванням коштів у землю. На черзі – потужніший розвиток переробки с/г продукції всередині України.

На цьому акцентував заступник Міністра агрополітики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«На жаль, перший рік ринку землі припав на час, коли в нас відбувається повномасштабна війна. Тим не менше, земельна реформа стимулювала розвиток цілої низки галузей, і вони повинні розвиватися й надалі. Це в першу чергу меліорація, садівництво, горіхівництво – загалом усе, що пов’язано зі значним вкладенням коштів у гектар землі, чого не відбувалося до того, поки землі сільськогосподарського призначення було заборонено набувати у власність», – пояснив Маркіян Дмитрасевич.

Крім того, ми чітко зараз розуміємо, що зараз дуже необхідний активніший розвиток переробки всередині України, додав він.

Так, за словами заступника Міністра, проблеми з експортом через заблоковані українські морські порти показали, що переробляти с/г продукцію потрібно в Україні, а потім експортувати вже готовий товар із доданою вартістю.

Маркіян Дмитрасевич погодився з оцінкою фахівців Київської школи економіки, що, якби ринок землі діяв задовго до війни, якби реалізація земельної реформи розпочалася раніше, ми б на сьогодні такої залежності від експорту зернових не відчували б.

Крім того, заступник Міністра прокоментував Меморандум про взаєморозуміння між Мінагрополітики та сільськогосподарськими компаніями – ТОВ «Сингента» та ТОВ «Адама Україна» – щодо співробітництва на $400 млн. «Компанії готові проінвестувати цю суму в аграрний ринок України. У першу чергу це стосується авансування їхньої продукції: засобів захисту рослин, насіннєвого матеріалу. Це дуже важлива ініціатива, оскільки проблема ліквідності наших аграріїв та фермерів зараз стоїть дуже гостро у зв’язку з тим, що вони не можуть продати свою продукцію», – зазначив він. Узгоджений механізм передбачає кредитування аграріїв під аграрні розписки.

маркіян дмитрасевич: проблеми з експортом чітко показали, що переробляти с/г продукцію потрібно в україні

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!