Проблеми з експортом чітко показали, що переробляти с/г продукцію потрібно в Україні – Маркіян Дмитрасевич
Земельна реформа дала поштовх розвитку галузям, які пов’язані з інвестуванням коштів у землю. На черзі – потужніший розвиток переробки с/г продукції всередині України.
На цьому акцентував заступник Міністра агрополітики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі телемарафону «Єдині новини».
«На жаль, перший рік ринку землі припав на час, коли в нас відбувається повномасштабна війна. Тим не менше, земельна реформа стимулювала розвиток цілої низки галузей, і вони повинні розвиватися й надалі. Це в першу чергу меліорація, садівництво, горіхівництво – загалом усе, що пов’язано зі значним вкладенням коштів у гектар землі, чого не відбувалося до того, поки землі сільськогосподарського призначення було заборонено набувати у власність», – пояснив Маркіян Дмитрасевич.
Крім того, ми чітко зараз розуміємо, що зараз дуже необхідний активніший розвиток переробки всередині України, додав він.
Так, за словами заступника Міністра, проблеми з експортом через заблоковані українські морські порти показали, що переробляти с/г продукцію потрібно в Україні, а потім експортувати вже готовий товар із доданою вартістю.
Маркіян Дмитрасевич погодився з оцінкою фахівців Київської школи економіки, що, якби ринок землі діяв задовго до війни, якби реалізація земельної реформи розпочалася раніше, ми б на сьогодні такої залежності від експорту зернових не відчували б.
Крім того, заступник Міністра прокоментував Меморандум про взаєморозуміння між Мінагрополітики та сільськогосподарськими компаніями – ТОВ «Сингента» та ТОВ «Адама Україна» – щодо співробітництва на $400 млн. «Компанії готові проінвестувати цю суму в аграрний ринок України. У першу чергу це стосується авансування їхньої продукції: засобів захисту рослин, насіннєвого матеріалу. Це дуже важлива ініціатива, оскільки проблема ліквідності наших аграріїв та фермерів зараз стоїть дуже гостро у зв’язку з тим, що вони не можуть продати свою продукцію», – зазначив він. Узгоджений механізм передбачає кредитування аграріїв під аграрні розписки.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом