Про результати жнив на окупованих територіях можемо дізнаватись лише з супутникових знімків, — Висоцький
Інформацію про сільгоспроботи на окупованих територіях можливо дізнаватися лише за супутниковими знімками. Наразі вони показують, що урожай посіяних ще до війни озимих здебільшого зібрано, а посівної ярих не проводили.
Про це повідомив Тарас Висоцький, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, на брифінгу «Жнива в Україні 2022».
За його словами, якщо навіть отримувати інформацію від інсайдерів або заяв окупаційних адміністрацій, то верифікувати її неможливо. Тому основне джерело даних, що ж відбувається на полях в тимчасово окупованих територіях України, — супутникові знімки.
«Що ми бачимо? Перше, що не відбулося масової сівби ярих культур. Озимі, звісно, були посіяні восени минулого року, і на початок війни вони було переважно у доброму стані. На жаль, певна частина потім була спалена, знищена, але решту — зібрано. А от ярих тамтешні аграрії здебільшого не сіяли», — зазначив Тарас Висоцький.
І наголосив, що Міністерство, зокрема і через профільні асоціації, рекомендувало, щоб виробники, зібравши урожай, не завозили його на великі елеватори, з яких можна силою вкрасти чи забрати. Як, власне, це сталося з урожаєм минулого року (за підрахунками, таким чином окупантами було вивезено 500-550 тис. т українського зерна). Натомість рекомендовано зберігати зібране збіжжя на місцях, зокрема і напідлоговим методом.
«Завдяки дотриманню таких рекомендацій, масового викрадення продукції вже не спостерігалось. Відомі поодинокі випадки, але вже не в таких масштабах. Сподіваємось, що станеться так само, як на Харківщині, коли завдяки швидкій деокупації зібраний у липні-серпні урожай викрасти не встигли», — зазначив Тарас Висоцький.
Він додав, що не спостерігається на окупованій території також і сівби озимих під урожай-2023.
Хоч агрономічний календар дає ще змогу це зробити — масова сівба зазвичай починається у 20-х числах вересня і закінчується до 20 жовтня.
«Багато що залежатиме також від темпів просування ЗСУ і від швидкості розмінування. Це також важливий фактор. Адже на Харківщині, яка уже звільнена, але в поля поки що виходити не можна, бо там велика забрудненість від наслідків боїв, а також замінування. Тож зараз усі ресурси сконцентровані на очищенні полів, щоб місцеві аграрії встигли посіятись», — наголосив заступник міністра.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом