Прибуткова справа: що варто знати про заморозку бузини?

бузина

Загальний обсяг експорту бузини з України минулого року склав 7,5 тис. тонн. Інтерес заготівельників до неї зростає. Є попит як з боку країн ЄС, так і з Азії. Продають за кордон ягоду замороженою. Яке обладнання підійде для заморозки бузини та як готують ягоду до переробки в коментарі для SEEDS розповів Андрій Марущак, комерційний директор компанії-постачальника обладнання для зберігання «Ван Дайк Технікс‎»‎.

«Як правило, бузину морозять просто статично, оскільки вона не потребує шокової заморозки, адже збереження форми не настільки важливе — ягода йде на переробку. Але багато заготівельників, зокрема, наші клієнти, які мають тунелі шокової заморозки, морозять бузину за допомогою такого обладнання. Звичайно, це швидше та ефективніше, ніж статичне заморожування. Але це вигідно, якщо ви використовуєте тунелі для заморожування й іншої продукції, оскіль ставити таке обладнання лише для бузини — нераціонально‎», — розповідає фахівець. ‎

За словами Андрія Марущака, бузину заморожують з гілочками. Це роблять для того, щоб легше відділялись ягоди від суцвіть. Бо свіжа ягода погано відділяється. Бузина не потребує особливої підготовки перед заморожуванням. Після заморожування ягода надходить на зберігання, на переробку чи на продаж.

Діапазон цін на обладнання для заморожування ягід достатньо широкий.

«‎Можна купити тунель за 200 тис. євро, який буде заморожувати тонну продукції за годину, так і купити панель потужністю 5 тонн за годину за 1 млн євро. Це залежить від виробника — який тип обладнання йому потрібен, з якою потужністю»‎, — зазначає комерційний директор компанії «Ван Дайк Технікс‎»‎.

Фахівець розповідає, що попит на тунелі для заморозки протягом останніх років зростає.

«В Україні зростає інтерес до вирощування ягід, збільшуються площі насаджень, тому попит на таке обладнання зростає. Якщо не брати до уваги лохину, то для всіх інших ягід одним з основних напрямків є заморожування та інша переробка, але заморожування — у пріоритеті. За цими напрямками обсяги значно більші, ніж коли йдеться про торгівлю свіжими ягодами»‎, — говорить Андрій Марущак.

Якщо говорити про масмаркет, то найбільш популярним є заморожування малини і суниці садової, розповідає фахівець. Але існують і нішеві напрямки. Крім бузини, це чорниця.

«‎Чорниця лісова — нішева ягода, яка в Україні є експортноорієнтованим продуктом. Її не вирощують промислово — збирають дикорослу ягоду. Експортують чорницю переважно у замороженому вигляді. Наразі напрямок нішевих ягід в Україні активно розвивається», — зазначає Андрій Марущак.

Що ж до оцінки раціональності інвестування в тунелі для заморозки, комерційний директор компанії «Ван Дайк Технікс‎» радить: «Потрібно обирати потужність обладнання з розрахунку обсягів виробництва. Також варто розуміти, що ягоди — це сезонна культура, яка завантажить тунель лише на окремий відрізок часу. Встановлюючи таке обладнання, потрібно подумати, як використовувати його додатково в інший час. Для цього, потрібно заморожувати й іншу продукцію (овочі, фрукти), або надавати послуги з заморозки».

 

SEEDS

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!