Пожежа у порту Новоросійськ призвела до спекулятивного зростання пшеничних котирувань
У п’ятницю зранку на одному із складів порту Новоросійськ, де зберігалися паливні пелети, виникла пожежа. Даних про те, що причиною стала атака українських дронів, не було, проте ціни на пшеницю відреагували на новину спекулятивним зростанням, особливо на тлі прогнозів спеки у США наступного тижня.
Протягом минулого тижня цін на пшеницю падали, втративши 3,5-6%, але у п’ятницю трейдери почали фіксувати прибутки, через що котирування виросли на 1,8-4%.
На Середньому Заході та Рівнинах США протягом 3-5 днів очікується суха погода з температурами 35-37 оС, яка викликає спекулятивне зростання цін на сою та кукурудзу, що, в свою чергу, підтримує ціни на пшеницю.
У п’ятницю вересневі ф’ючерси впали:
- на 4% до 225,3 $/т – на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго (-2,2% за тиждень),
- на 2,8% до 276,9 $/т – на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті (-0,3%),
- на 1,8% до 294,6 $/т – на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі (-1,6%),
- до 245,5 $/т – на чорноморську пшеницю в Чикаго (0%),
- на 2,2% до 233 €/т або 253,6 $/т – на пшеницю на паризькій Euronext (-1,5%).
У 2023/24 МР рф залишається основним світовим постачальником пшениці, відвантаживши на 16 серпня 6,8 млн т (3,85 млн т на цю дату торік), завдяки виходу із зернової угоди та блокуванню експорту з чорноморських портів України.
Україна з 1 липня по 18 серпня експортувала 1,4 млн т пшениці (783 тис т торік), зокрема у серпні – 582 тис т (407 тис т торік), насамперед, через порти Дунаю. У липні Україна експортувала 2,2 млн т зернових культур, що підтверджує спроможність дунайських портів забезпечити експорт більшої частини цьогорічного урожаю.
На ринку ширяться чутки про наміри Індії придбати у рф 8-9 млн т пшениці, щоб збільшити свої запаси та стримати зростання внутрішніх цін. Купівля такого обсягу призведе до зростання світових цін, оскільки пропозиція від основних країн – експортерів різко зменшиться, особливо на тлі зниження урожаю пшениці в цих країнах у поточному сезоні.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом