Потенціал агроекспорту автотранспортом зріс до 1 млн т на місяць
Виробники агропродукції через постійні проблеми з логістикою від початку війни були змушені закупити та збільшити власний автомобільний парк як елемент стійкості бізнесу.
Про це повідомляють аналітики Spike Brokers у Telegram.
Зазначається, що відкриття нових ланцюжків збуту агропродукції на європейських ринках з постачанням автомобільним транспортом створило стабільний попит на автомобільні перевезення у напрямку Європи.
«В Україну вже заїжджають іноземні перевізники, які бажають надавати послуги українському виробникові. Поступове збільшення пропускної здатності кордонів і адаптація комерції до черг на кордоні створили передумови постійного товаропотоку і збільшення потенціалу експорту агропродукції автомобільним транспортом до 1 млн т на місяць», — вважають експерти.
Зупинка портів, на їхню думку, суттєво скоротила використання залізничного транспорту, що вплинуло на зменшення фрахту. Останнє перевезення з Корсуня на Південний котирувалося на рівні 1600 грн за тонну, перевезену залізничними вагонами на березень.
В очікуванні закінчення дії зернового коридору зменшилася активність відвантажень через основні морські порти. Вартість морського фрахту на судна класу handy (25 тис. т+) та panamax (50 тис. т+) знижується. Збільшення попиту на перевезення річкою спричинило зростання річкового фрахту на баржі», — додають спеціалісти.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом