Посушлива погода в Україні, Австралії та Аргентині впливатиме на агроринки найближчим часом

Джерело:  GrainTrade
засуха

В основних країнах – експортерах зернових та олійних культур посилюється посуха, що загрожує зниженням потенціалу урожаю, зокрема в Австралії та Аргентині у 2023/24 МР та в Україні у 2024/25 МР.

За даними Укргідрометеоцетру, на більшості територій України протягом 40-55 днів не було суттєвих опадів, тому на тлі вищих за норму температур посилилася ґрунтова посуха. У вересні завершилися оптимальні терміни сівби озимих зернових, а умови на засіяних площах склалися критичні. Через дефіцит вологи насіння озимої пшениці в багатьох регіонах не проростає вже місяць. Вихідними пройдуть невеликі дощі, але суттєвих опадів у наступні 7-10 днів не прогнозується. Водночас суха погода сприяє збиранню соняшника, сої та кукурудзи, вологість яких цього річ складає 14-15% у порівнянні зі звичайними 20-25%, що зменшить витрати аграріїв на сушіння.

В Аргентині суха погода сприяє сівбі кукурудзи, але створює несприятливі умови для отримання сходів. Дефіцит опадів негативно впливає на налив зерна пшениці. В наступні 7-10 днів в країні очікується суха погода з незначними опадами, недостатніми для проростання сої та кукурудзи.

На південний схід Австралії холодний фронт цього тижня приніс потужні дощі, але в інших регіонах кількість опадів недостатня, тому умови для наливу озимої пшениці та ріпаку в цілому несприятливі. Суха погода наступного тижня продовжить знижувати потенціал урожаю. Уряд країни очікує, що цьогоріч доходи місцевих аграріїв внаслідок погодного явища Ель-Ніньйо зменшаться на 41% до найнижчого за 3 останні роки рівня.

На Середній Захід та Рівнини США холодний фронт протягом тижня принесе зниження температур та опади, які покращать стан посівів. Темпи збирання сої та кукурудзи перевищують середні, а високі температури знижують вологість зерна та втрати. Наступного тижня температури знизяться, але суха погода сприятиме збиранню урожаю.

На півдні Бразилії триває сезон дощів, і сильні зливи подекуди призводять до повеней та необхідності пересівати кукурудзу. В центральних регіонах кількість опадів нижча за норму, але фермери прискорюють сівбу сої та кукурудзи в очікуванні посилення дощів.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!