Посушлива погода в Канаді сприяє спекулятивному зростанню цін на ріпак
Минулого тижня в преріях Канади пройшли дощі, які знизили температури до норми та вплив стресу на посіви каноли. Цього тижня суттєвих опадів не очікується, особливо у Саскачевані, що призводить до спекулятивного зростання котирувань.
Станом на 10 липня у Саскачевані 84% посівів каноли знаходилися у задовільному або доброму стані, а в Альберті – 45% у доброму або відмінному стані (66% в середньому за 5 років).
Листопадові ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі вчора виросли на 0,5% до 834 CAD/т або 632 $/т (+5,8% за тиждень, +16% за місяць).
У США кількість посівів сої у доброму або відмінному стані за тиждень виросла на 4% до 55% (61% торік), проте на прогнозах сухої погоди листопадові ф’ючерси на сою в Чикаго вчора подорожчали на 1,2% до 512,6 $/т (+3,9% за місяць). Трейдери проводять спекулятивні купівлі нового урожаю, тому ціни на нього скоро сягнуть цін на старий урожай, хоча зростання дещо обмежить падіння цін на нафту.
На біржі в Парижі серпневі ф’ючерси на ріпак вчора виросли на 1,6% до 477,25 €/т або 535,6 $/т (+3,2% за тиждень, +1,7% за місяць) на тлі затримки збирання внаслідок дощів та активізації попиту з боку біодизельної промисловості.
В Україні закупівельні ціни на ріпак з понеділка виросли ще на 15-20 $/т до 370-375 $/т або 14500-15500 грн/т з доставкою в порти Чорного моря та Дунаю на тлі підвищення світових цін та затримок поставок товару в період активних відвантажень з портів Дунаю.
Порти Чорного моря трейдери використовують для накопичення товару з подальшим відвантаженням автомобілями до портів Дунаю та перевалюванням в порту Констанца на великотоннажні судна, що збільшує логістичні витрати на доставку до ЄС вдвічі, до 100-120 $/т.
Попит на ріпак з боку ЄС залишається низьким, і покупці пропонують 425-430 €/т на DAP Німеччина лише за поставки у жовтні – листопаді.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом