Посушлива погода в Бразилії та Австралії залишається основним чинником впливу на агроринки
Вчені заявляють, що останні кілька місяців були найспекотнішими за всю історію спостережень, тому 2023 рік може бути визнаний рекордно спекотним. Погодне явище Ель-Ніньйо негативно впливає на погоду в Австралії та Бразилії, і погіршує перспективи майбутнього урожаю.
За даними національного бюро метеорології Австралії, кількість опадів у жовтні була на 65% меншою за норму, що стало найнижчим для цього місяця показником, починаючи з 2002 р, та знизило урожайність сільгоспкультур. По всій країні, за винятком штату Вікторія, кількість опадів у жовтні була нижчою за норму, а у Західній Австралії вона стала рекордно низькою. Тому урожай пшениці може зменшитись у порівнянні з минулим роком на 35% до 26 млн т.
Через вплив Ель-Ніньйо в центральній частині Бразилії так і не розпочався нормальний сезон дощів, тоді як південні регіони страждають від надмірних опадів, що погіршує перспективи урожаю сої. У листопаді погода суттєво не зміниться: у центральних та північних районах ітимуть невеликі дощі, а на півдні триватимуть зливи, які негативно впливатимуть на посіви. Але можливі втрати урожаю поки оцінити важко.
Нерівномірність опадів в різних частинах Бразилії уповільнює сівбу сої, що може скоротити виробництво кукурудзи другого урожаю, площі під якою зменшаться в разі завершення оптимальних термінів сівби.
В Аргентині зливи поповнюють запаси вологи напередодні сівби сої та кукурудзи. Наступного тижня опади триватимуть.
Фронт приніс сильні дощі на Середній Захід та Рівнини США, що сприятиме розвитку посівів озимини. Тепла погода наступного тижня дозволить завершити збирання сої та кукурудзи, та прискорить розвиток посівів.
В Європі кілька тижнів ідуть періодичні дощі, які зменшують посушливі явища в усіх регіонах. Вищі за норму температури сприяють вегетації озимої пшениці та ріпаку.
В Україні та південному заході рф цього та наступного тижня пройдуть сильні дощі, які на тлі вищих за норму температур покращать стан посівів озимини перед зимівлею.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом