Постачальники азотних добрив чекають на лютий
Рівень цін на азотні добрива продовжує впевнено падати, проте ось-ось має початися сезон закупок. Більшість країн-експортерів вже сформували впевнений запас карбаміду на лютий.
Наразі рівень цін наблизився до рівня 2 кварталу 2021 року (до подорожчання газу). Виробники в країнах Персидської затоки та в Єгипті намагаються диверсифікувати схеми продажів та знайти хоч якісь канали збуту. Наразі в цих регіонах спостерігається ще й падіння ціни на нафту, що знижує собівартість добрив.
В інших регіонах найвища частка продажів відбувається по завчасно укладеним контрактам. Спотові продажі майже не відбуваються. Схоже, що й оголошений на початку грудня тендер в Індії знов буде відкладено. Потреби фермерів тут задовольняються внутрішнім виробництвом та запасами.
Неоднозначна ситуація в США. Тут обсяги експорту значно перевищують обсяги імпорту, а запаси карбаміду набагато нижчі за реальну потребу. При цьому попит ще не виник. Відповідно, багато споживачів, прогнозовано, захочуть придбати добриво прямо перед сезоном і не очікують при цьому підвищення цін. Така ж ситуація з селітрами та сульфатами.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом