Посольство України вимагає покарати винних за розсипане українське зерно у Польщі
В українському посольстві відреагували на інцидент із розсипаним на проїжджу частину українським зерном і вимагають покарати винних, написав у фейсбуці посол України в Польщі Василь Зварич.
«Такі методи протестувальників не повинні толеруватися в європейській цивілізованій країні, не кажучи вже про моральну сторону цієї провокації. Тому ми вимагаємо знайти і притягнути винних до відповідальності. Польські органи влади мали б рішуче відреагувати в правовому полі на цей ганебний і образливий для українців і більшості поляків злочин і не дозволити подібних варварських дій в майбутньому», – наголосив Зварич.
За його словами, зерно було висипане з українських тірів, які були опломбовані після відповідних митних процедур і рухалися транзитом до Литви. Зварич зазначив, що «українські дипломати перебувають на прямому зв’язку з водіями зазначених вантажівок».
Посол нагадав, що після отримання інформації про розсипане польськими фермерами зерно, посольство і генеральне консульство України в Любліні невідкладно звернулося до польської поліції з вимогою відкрити справу за фактом цієї події.
У поліції Хелму розповіли, що фермери, які протестували неподалік від пункту пропуску в Дорогуську, зупинили три українські вантажівки і висипали з них зерно прямо на дорогу. За цим фактом польська поліція розпочала розслідування.
9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність».
Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти Європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом