Посіви сої у Китаї скоротяться у 2024-2025 роках
Очікується, що нижчі внутрішні ціни, високі запаси в порівнянні з попереднім роком і вищий прибуток від кукурудзи призведуть до скорочення посівних площ сої в Китаї в 2024-25 маркетинговому році, згідно з звітом Іноземної сільськогосподарської служби (ФАС) Міністерства сільського господарства США.
У звіті, опублікованому 20 березня, йдеться, що посівні площі сої в Китаї, як очікується, скоротяться з 10,05 млн га в 2023-2024 роках до 9,95 млн га наступного маркетингового року. В результаті прогнозується незначне зниження видобутку з 19,7 млн. тонн до 19,6 млн. тонн, повідомили у ФАС.
Очікується, що найближчими роками виробництво сої в країні збільшиться, оскільки Міністерство сільського господарства та сільських справ продовжує розширювати посівні площі для генетично модифікованої (ГМ) кукурудзи та соєвих бобів. Хоча вони ще не досягли повного комерційного статусу вирощування, 37 сортів ГМ-кукурудзи та 14 ГМ-соєвих бобів підходять для посадки на затверджених територіях, а також видано 26 ліцензій на виробництво та експлуатацію насіння кукурудзи та соєвих бобів.
Китайський уряд зробив підвищення самозабезпеченості зерновими та олійними культурами своїм головним пріоритетом, але він, як і раніше, залишається найбільшим у світі імпортером сої. ФАС прогнозує споживання 103 млн. тонн у 2024-2025 роках, що не змінилося порівняно з попереднім роком.
«Очікується, що збільшення частки соєвого шроту в кормах через цінові переваги, стабільний попит у секторі птахівництва та зростання попиту в аквакультурі компенсує слабший попит у секторі свинарства через прогнозоване зниження виробництва у 2023-24 та 2024-25 роках», – ФАС сказав.
За даними ФАС, внутрішнє споживання соєвих бобів, яке за останні 10 років у Китаї зросло майже на 50%, прогнозується на рекордних 120,8 млн. тонн у 2024-2025 роках.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом