Посівну ускладнює потреба у швидкому обробітку ґрунту після кукурудзи й соняшнику
Крім нестачі оборотних коштів і подорожчання засобів виробництва, посівна цього року ускладнюється ще й тим, що по деяким моментам реагувати треба швидко. Зокрема, багато кому не вдалося зібрати кукурудзу й соняшник вчасно, тож потрібно буде швидко проводити обробіток ґрунту, а це обернеться втратами вологи.
Про це розповів головний агроном холдингу A.G.R. Group Іван Войко у матеріалі: «Посівна-2023: забезпеченість ресурсами, виклики та нюанси» на SuperAgronom.com.
«Багато хто не зібрав кукурудзу й соняшник вчасно, потрібно буде швидко проводити обробіток ґрунту, а це втрати вологи будуть. Особливо на Півдні, де верхній шар ґрунту швидко пересихає», — каже Іван Войко.
З такою проблемою в холдинзі зіткнулися особисто. Частково непідготовлений ґрунт мають в господарствах Полтавської області, де було зосереджено найбільше кукурудзи, та на Півдні.
Цього року, від вирощування кукурудзи в A.G.R. Group відмовилися, замінивши її соєю і соняшником. У Сумському і Чернігівському кластерах, де зазвичай вирощували високомаржинальну, цьогоріч посіють гірчицю білу і чорну. Іван Войко, розповів, що спочатку там планували розмістити озимі, але пізнє збирання соняшнику і дощова погода завадили виходу в поле. Також планують посіяти коріандр в Полтавській області на площі 400 га.
На звільнених полях Миколаївського кластеру, землі якого заходять і в Херсонську область, планують посіяти ярий ріпак, сою, соняшник. Звісно, якщо процедура розмінування пройде швидко. В іншому разі ці поля залишать під озимі.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом