Посівні площі під сою в Бразилії в сезоні 2024/25 збільшаться лише незначно
Площі, на яких вирощують сою в Бразилії, зростатимуть повільнішими темпами в сезоні 2024/25, ніж у попередні роки, оскільки майбутні ціни на олійні культури близькі до чотирирічного мінімуму, заявив у понеділок Маурісіо Буффон, президент фермерської групи Aprosoja Brasil.
Бразилія є найбільшим у світі виробником та експортером соєвих бобів, а найбільшим ринком збуту є Китай.
“Ми вважаємо, що райони, де вирощуватиметься соя, повинні мати один із найнижчих темпів зростання”, – заявив він журналістам у кулуарах щорічної конференції, організованої бразильською агропромисловою асоціацією Abag.
Ф’ючерси на сою наближаються до найнижчого рівня з жовтня 2020 року на тлі очікувань сприятливішої погоди для врожаю в США та побоювань щодо можливого уповільнення економіки.
За даними державного агентства із сільського господарства Conab, площі, на яких вирощують сою, у Бразилії зросли на 4,5% до 46 мільйонів гектарів у 2023/24 році порівняно з попереднім сезоном та на 6% у 2022/23 році.
“Я не знаю, чи досягне він (зростання в 2024/25 році) 1%”, – сказав Буффон, додавши, що смертоносні повені в самому південному штаті країни Ріу-Гранді-ду-Сул також стали обмежуючим фактором.
Раніше цього року повені спустошили райони, придатні для вирощування сої, і залишили багатьох фермерів у тяжкому фінансовому становищі.
Оцінка відповідає прогнозам, опублікованим приватними аналітиками: Consultancies StoneX та Datagro прогнозують зростання на 0,79% та 1,5% відповідно. Це буде 18 зростання поспіль, заявили в Datagro.
За оцінками McKinsey & Company, до 2030 року для виробництва продовольства в усьому світі потрібно від 70 до 80 мільйонів гектарів.
“Ми є країною з великим потенціалом у цьому плані”, – заявив на тому ж заході Нельсон Феррейра, старший партнер і глобальний лідер сільськогосподарського напряму консалтингової компанії.
Феррейра заявив, що для більш стійкого виробництва продуктів харчування без вирубування лісів необхідно «прискорити» відновлення територій, що деградували.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом