Посівні площі під озимими у 2023 році скоротились вдвічі порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення
Осіння посівна підходить до свого завершення. Однак через низку факторів, які пов’язані з повномасштабним вторгненням росії, кількість посівних площ цьогоріч значно менша.
Про це наголосив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
Зокрема, пшеницею вдалося засіяти трохи понад 3,8 млн га, тоді як восени 2021 року цей показник становив 6,1 млн га.
«Порівнюючи з рівнем до повномасштабного вторгнення – фактично у два рази зменшили посівні площі. Це й окуповані території, заміновані території та прифронтові зони, де відбуваються активні бойові дії. Важливим фактором залишається відсутність коштів, і також погодні умови, які трохи відіграли затримання, тому що була посуха певний час, і аграрії не могли працювати в полі», — пояснив він.
Особливо він наголосив на відсутності фінансового ресурсу для польових робіт. Адже сільгоспвиробники втратили за цей рік до 100 млрд грн через проблеми з реалізацією продукції.
«Логістика створила велику проблему з ціновою позицією. Тож вирощування фактично всієї групи зернових та навіть соняшнику для багатьох підприємств стало збитковим. За таких умов говорити про можливість розширити посівні площі не доводиться», — деталізував Марчук.
Водночас Денис Марчук зазначив, що це жодним чином не позначиться на продовольчій безпеці країни, однак може вплинути на експортний потенціал.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом