Посівна на Запоріжжі проходить під постійними обстрілами з боку російських окупантів
Запорізькі аграрії навіть за найменшої можливості безстрашно виходять на поля та проводять весняно-польові роботи. Зокрема, усього за 30 км від лінії бойових дій, на території Комишуваської ОТГ, відбувається сівба різних культур.
Про це на Telegram-сторінці повідомила прес-служба Запорізької ОВА.
«Наразі складно сказати, скільки господарств почали обробляти свої ділянки. Деякі виходять в поле, починається обстріл — і вони згортають посівну. Але є ті, хто ризикує, бо розуміє, що є відповідальність перед державою, населенням, пайовиками», — розповів керівник Комишуваської ОТГ Юрій Карапетян.
Одне з таких господарств — агрофірма «Лев». Вже понад тижня працюють на землі майже щодня. Господарство обробляє 2000 га. Сьогодні почали сіяти сочевицю. Найближчим часом планують сіяти соняшник.
«До війни встигли підживити озимі культури. Працюємо, ми всі розуміємо, що не можемо зірвати посівну кампанію. Всі аграрії розуміють, що треба годувати родини, військових, державу. Ми — другий фронт. Ми працюємо і ризикуємо, аби наша держава була з продовольством. Хлопці нормально налаштовані. Дякую їм і їхнім жінкам, всі розуміють, що треба працювати. На посівну кампанію нам виділили бронежилети, деякі хлопці в касках. Я маю забезпечити своїх робітників усім необхідним», — наголошує директор агрофірми, депутат Запорізької обласної ради Віталій Лупинос.
Аграрії виходять у поля у військовій амуніції і лише після того, як там попрацюють сапери. Нещодавно співробітники ДСНС витягли 50 боєголовок. Навколишню територію ворог обстрілює постійно. Зафіксовано використання заборонених касетних бомб.
«У сусідніх селах є зруйновані будинки, деякі працівники виїхали до Запоріжжя. Там живуть, але приїздять на роботу. В Оріхові земельних робіт не проводять. Але земля чекати не може, нам потрібно сіяти, удобрювати. Наші Збройні Сили мають бути нагодовані, держава має бути нагодована. Ми маємо посіяти врожай і його зібрати», — зазначає Віталій Лупинос.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом