Посівам сої шкодить павутинний кліщ — як боротись зі шкідником
Серед бобових культур в структурі посівних площ України провідне місце займає соя, що обумовлено відносно низькою собівартістю її вирощування та високою рентабельністю отриманої продукції. Окрім того, ця культура є добрим попередником, після якого залишається в ґрунті біологічно фіксований азот, доступний для живлення рослин.
Про це в коментарі для Kurkul.com розповів менеджер з розвитку агротехнологій Центрального та Східного регіонів компанії LNZ Group Віталій Брашован.
Водночас аграрії можуть втратити значну частину врожаю сої через зараження посівів павутинним кліщем. За даними Держпродспоживслужби наразі у регіонах шкідник заселяє від 3 до 18% посівів олійної.
Як пояснив Віталій Брашован, за чисельного заселення посівів павутинним кліщем, можна втратити близько 50% врожаю.
«Його шкодочинний вплив полягає в сприянні збільшенню транспіраційного коефіцієнта, через що відбувається відносно швидке, особливо за посушливих умов, засихання рослин. Також знижується інтенсивність фотосинтезу через виділення кліщем хлорофіл розкладаючих ферментів», — додав експерт.
За його словами, сприятливими умовами для розвитку та масового збільшення популяції павутинного кліща в посівах сої є високі температури, які спостерігаються цього року у липні.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом