Поширення Омікрону знижує ціни на рослинні олії
Кількість випадків зараження короновірусом знову зростає, а у США та Європі вже сягає рекордних показників, що призводить до посилення карантинних обмежень та, як наслідок, падіння цін на нафту та сировинні товари.
За попередніми даними досліджень, новий штам «омікрон» є легкою формою вірусу, проте він швидше поширюється та долає захист вакцин.
Лютневі ф’ючерси на нафту марки Brent на біржі ICE Futures Europe з початку тижня впали на 3,2% до 73 $/барель, а на нафту WTI на нью-йоркській NYMEX – на 2,5% до 69,8 $/барель.
Слідом за ними та на прогнозах скорочення експорту у грудні лютневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора опустилися на 2% до 4699 рінггитів/т або 1110 $/т.
Січневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго з понеділка впали на 2% до 1145 $/т, втративши за місяць 11,5% ціни. Ринок очікує сьогоднішнього звіту по переробці сої у США у листопаді, обсяг якої трейдери оцінюють в межах 4,844-5,03 млн т.
За даними експертів Solvent Extractors’ Association of India (SEA), Індія у листопаді збільшила імпорт рослинних олій у порівнянні з жовтнем на 6% з 1,06 до 1,173 млн т, насамперед соєвої – з 217 до 474,1 тис т. Для порівняння, у листопаді 2020 р. імпорт рослинних олій склав 1,102 млн т, з них соєвої – 250 тис т.
У 2021/22 МР Індія збільшить у порівнянні з попереднім сезоном виробництво ріпаку на 30% з 8,5 до 10-11 млн т, що призведе до зменшення імпорту дорогих рослинних олій, зокрема соняшникової. Тоді як у 2020/21 МР країна збільшила видатки на імпорт рослинних олій на 63%.
Зниження світових цін на соєву олію на тлі збільшення прогнозів врожаю у Південній Америці підвищує її конкурентоспроможність на світовому ринку у порівнянні з пальмовою та дорогою соняшниковою олією.
Під тиском падіння цін на соєву та пальмову олію ціни пропозицій чорноморської соняшникової олії знизилися до 1330-1360 $/т FOB.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом