Порушників правил експорту зерна до ЄС вже можуть покарати
Нові правила експорту агропродукції до деяких країн Європейського Союзу, згідно з якими за їх порушення експортерів позбавлятимуть права верифікації, набувають чинності в Україні з 1 лютого 2024 року. Про це у телеефірі повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
Він нагадав, що в Україні 10 листопада 2023 року було впроваджено оновлену процедуру експорту зернових, олійних культур і продуктів їх переробки для забезпечення гарантованого експорту прозорими та доброчесними компаніями.
Висоцький уточнив, що присутність у списку верифікованих експортерів дає змогу без додаткових процедур, без отримання ліцензії експортувати зернові й олійні культури та продукти їх переробки.
«Якщо підприємство не перебуває в переліку сертифікованих, то воно має подати окремий пакет документів для отримання ліцензії та пройти ще більш деталізовану процедуру вивчення, аналізу й підтвердження доброчесності та права на експорт», — зазначив заступник міністра.
Так, Україна узгоджує з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Болгарією ліцензування експорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику.
«Якщо підприємство хоче туди експортувати, й одна з цих п’яти держав підтверджує, що вони мають потребу й готовність цей продукт імпортувати, тоді видається ліцензія на конкретну партію», — сказав Висоцький, зазначивши, що документ видається лише після підтвердження імпортера. Якщо країни не підтверджують готовність прийняти партію українського зерна, то вона йде винятково транзитом.
За його словами, у разі порушення правил експорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії підприємство виключають зі списку верифікованих експортерів, і воно може подати заявку на внесення до списку лише через 6 місяців. До цього моменту підприємству доведеться на кожну партію готувати пакет документів, отримувати ліцензію й підтверджувати свою доброчесність.
Висоцький повідомив, що це положення набуло чинності з 1 лютого, і закликав експортерів не порушувати правила, які є корисними для всіх учасників ринку.
Крім того, він уточнив, що з 10 листопада до списку верифікованих агроекспортерів Мінагрополітики внесло близько 2,5 тис. суб’єктів підприємницької діяльності, які пройшли перевірку й мають право експортувати без обмежень.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом