Порт Ніка-Тера постраждав на 1 млрд грн через обстріли росіян
Порт «Ніка-Тера», що належить компанії Group DF Дмитра Фірташа, за 17 місяців війни вороги обстріляли понад 10 разів. Загальна шкода від наслідків обстрілів склала понад 1 млрд грн.
Про це в коментарі Forbes Ukraine розповів керівник з корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.
«Це попередні оцінки, справжні збитки можуть бути набагато більші»,— зазначив Арестархов.
Один із найбільш масштабних ударів по порту росіяни завдали 4 червня 2022 року. В результаті були повністю знищені 3 склади загальною площею 13 349 кв. м. та загальною потужністю зберігання зернових, олійних культур та продуктів їхньої переробки — 105 000 т.
На складах згоріло близько 35 000 т. шроту соняшника. Також постраждала дуже велика кількість іншого майна порту: зернові силоси, хопери, зерносушильний комплекс, ж/д інфраструктура, локомотиви, різна перевантажувальна техніка, автотранспорт, електричні підстанції, системи газо- і електропостачання, а також адміністративні будівлі, майстерні і господарські споруди.
Роботи з відновлення порту «Ніка-Тера» наразі не ведуться, адже Миколаїв постійно обстрілюється, а порт повністю закритий для суден.
За рік війни компанія встигла зі складів порту відвантажити понад 237 000 т зернових та 27 000 т кукурудзи. Ці товари було експортовано у рамках «зернової угоди» через порти Великої Одеси, частина через порти Дунаю та через сухопутні пункти переходу.
Наразі «Ніка-Тера» перебудувала свою роботу у режим «сухого порту» – почавши накопичення та перевантаження рідких добрив вітчизняного виробництва для аграріїв півдня України.
Компанія зараз розробляє масштабний проєкт з відновлення, який буде реалізовано відразу після завершення війни.
«Стратегія порту зараз проста: ми залучаємо сільгоспвиробників для перевантаження зернових вантажів і продуктів їхньої переробки у режимі внутрішнього елеватора — так званого «сухого порту»,— каже Арестархов.
Потужності «Ніка-Тери» дозволять прийняти до 200 000 т сільськогосподарської продукції з можливістю силосного і складського зберігання. Далі буде відновлення порту, будівництво нових потужностей та вихід на новий рівень.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом