Попит на сою в Китаї залишиться слабким до травня, – прогноз
Попит на соєві боби з боку найбільшого у світі імпортера даної культури – Китаю – знизиться як мінімум до травня на тлі низької рентабельності переробки олійної та скорочення використання соєвого шроту в кормах для сільськогосподарських тварин. Про це повідомляє американське інформаційне агентство S&P Global Platts з посиланням на прогнози учасників ринку.
«Надлишкова пропозиція соєвих бобів на початку року призвела до високих запасів сировини, що позначилося на рентабельності переробки», – говориться в матеріалах.
За даними Головного митного управління КНР, у період з 1 січня по 28 лютого Китай імпортував 16,17 млн тонн бобів, що є абсолютним рекордом для періоду, що розглядається.
За попередніми прогнозами, у квітні в країну може бути ввезено ще 8 млн тонн сої (-20% до попередніх оцінок), у травні близько 9 млн тонн (-10%).
«Раптове зростання попиту на сою після скасування обмежень щодо COVID-19 у грудні призвело до надвиробництва соєвого шроту. Це відбувається в той час, коли попит з боку свинарського сектора невеликий, що завдає подвійного удару по переробникам», – прокоментував Platts один із учасників ринку.
Покупці з Піднебесної зазвичай купують близько 95-97 млн тонн сої щорічно і переробляють більшу частину сировини в корми, які потім переважно використовують у свинарській галузі.
Однак, на думку аналітиків, перспективи зростання споживання соєвого шроту в секторі свинарства КНР виглядають вкрай слабо, принаймні до середини 2023 року.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом