Попри затримки судів темпи експорту з портів Чорного моря залишаються високими
Протягом 35 тижня роботи зернового коридору (27 березня – 2 квітня) експорт зерна з морських портів Одещини виріс у порівнянні з попереднім тижнем на 6% до 852,4 тис т, хоча кількість завантажених кораблів зменшилася на 4 до 18 одиниць. Причиною стала домовленість експортерів про використання для завантажень в чорноморських портах суден тоннажністю понад 35 тис т, а також збільшення поставок до країн Азії (насамперед, до Китаю) судами 50 тис т та більше.
Мінінфраструктури України повідомляє, що «вдосконалення роботи електронної черги, створення онлайн- чатів, регулярні наради з портовими операторами та учасниками ринку, онлайн-моніторинг інспекцій судів, щоденне оновлення інформації на сайті АМПУ дозволило оптимізувати процес та зробити його прозорим для всіх учасників. Вже зараз черга судів на вхід та вихід скоротилася зі 150 до 90 кораблів, хоча і це не задовольняє потребу портів, яка складає приблизно 40 суден на добу».
Основною причиною існування черги у Мінінфраструктури вважають «деструктивну позицію російських інспекторів у складі СКЦ, які продовжують стабільно та безпідставно затримувати огляд та реєстрацію судів». Тому щодня проводиться лише 5-6 інспекцій із 10 запланованих. А загалом у березні із запланованих СКЦ 303 інспекцій було проведено лише 168, через що кораблі майже місяць простоюють у територіальних водах Туреччини.
За даними Держмитниці, у 2022/23 МР Україна експортувала 38,452 млн т зернових та зернобобових культур, з них протягом 1-5 квітня – 476 тис т, а саме:
- пшениці – 13,17 млн т (172 тис т у квітні),
- ячменю – 2,285 млн т (9 тис т),
- жита – 17,7 тис т (0,2 тис т),
- кукурудзи – 22,676 млн т (294 тис т).
Нагадаємо, що в березні Україна експортувала 5,3 млн т зерна, що є найбільшим обсягом з початку гарячої фази війни. Якщо країна зможе оптимізувати поставки в різних напрямках та зменшити час простою судів – це підтримає закупівельні ціни та зменшить втрати аграріїв від блокування експорту росією.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом