Попри затримку збирання урожаю в Аргентині ціни на сою залишаються під тиском низького попиту з боку Китаю
В більшості аграрних районів Аргентини минулого тижня йшли дощі, які затримали збирання сої та кукурудзи, але покращили умови для сівби озимої пшениці. Цього тижня інтенсивність опадів зменшиться, що дозволить прискорити збирання врожаю.
Травневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго вчора виросли на 0,9% до 426 $/т на тлі затримки поставок сої з Аргентини, але все ще залишаються під тиском скорочення попиту з боку Китаю.
За даними Зернової біржі Буенос- Айресу BAGE, станом на 17 квітня соя в Аргентині була зібрана на 13,9% площ (35,9% в середньому за 5 років), а кукурудза – на 17,2%, при чому середня урожайність сягає 8,79 т/га.
Внаслідок дощів поля заполонили цикади, які поширюють хвороби кукурудзи. На цьому тлі біржа в Росаріо BGR знизила прогноз урожаю кукурудзи на 6,5 млн т до 50,5 млн т, а біржа Буенос-Айресу – до 49,5 млн т. Прогнози можуть знову знизитися, адже поки що подолати хворобу не вдалося. Наразі збитки від цикад оцінюються у 1,268 млрд $.
Затримка збирання урожаю в Аргентині утримує ціни на сою та кукурудзу від падіння, обумовленого зниженням попиту з боку Китаю внаслідок скорочення споживання свинини.
Китай у 1 кварталі скоротив у порівнянні з аналогічним періодом минулого року імпорт сої з США на 50% до 7,14 млн т, та збільшив поставки з Бразилії на 155% до 9,99 млн т. При цьому у березні на тлі високих цін та низького попиту з боку свинарів імпорт сої скоротився (у порівнянні з березнем 2023 р) до 4-річного мінімуму 5,54 млн т, зокрема зі США – майже вдвічі до 2,18 млн т, тоді як з Бразилії виріс на 81% до 3,02 млн т.
Також у березні Китай зменшив (у порівнянні з лютим) поставки кукурудзи з США на 78% до 109,7 тис т, оскільки покупці віддали перевагу дешевій кукурудзі з Бразилії, імпорт якої виріс на 72% до 1,18 млн т.
У 2023/24 МР США експортували 38,488 млн т сої, що на 18,2% поступається торішнім темпам. При цьому темпи сівби сої у США вдвічі перевищують середній 5-річний показник та станом на 21 квітня сягнули 8%, що найближчим часом посилить тиск на котирування.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом