Попри “Смерчі” та “Урагани” в полях, запорізькі аграрії розпочали весняно-польові роботи
У Запорізькому районі розпочались весняно-польові роботи. Та перш ніж сіяти озимі культури, аграрії збирають “врожай” російських снарядів,— розповіли Суспільному Запоріжжя в двох фермерських господарствах.
Як нині обробляють землю в прифронтовій зоні — читайте далі.
Фермерське господарство Михайла Фокіна спеціалізується на рослинництві. На трьох тисячах гектарах сільгоспугідь вирощують зернові культури, соняшник, рапс. Поля розташовані на території двох громад – Михайло-Лукашівської та Комишуваської, що в зоні постійних російських обстрілів, розповідає Михайло Фокін:
“З початку війни я на цьому полі витягав сім ракет із “Смерчі”. Покликав піротехніків, пригнали екскаватор, повиривали їх, повкидали в причеп та відвезли на бригаду — там лежать і досі“.
Під обстрілами російських військ було й подвір’я ферми. Серед уламків снарядів є нерозірвана ракета С-300, що прилетіла торік восени.
“Впало понад дротами, за діжкою. А там лежить “Ураган”, таких на полі я 10 штук витягнув, повстрягали вони. Вони касети викинули, а задня частина повстрягала. А касети розсипалися й вибухнули”, — розповідає Михайло Фокін.
Михайло Фокін каже, що нині засівають ячмінь та обробляють поля добривами. Ярову пшеницю цьогоріч не сіють — обмежились озиминою.
Попри обстріли, господарські роботи тривають. Нині тут працюють півтора десятка робітників.
Михайло Фокін за фахом інженер-будівельник. Кілька років тому за власним проєктом сконструював ексклюзивний комбайн для обробки рослин. За допомогою нього поля з рапсом й отримують рідке добриво, розповідає фермер:
“Рідкі добрива йдуть на помпу, розподіляються по шлангах, комп’ютер стоїть. На кожну секцію підходить шланг. Потім на кожне колесо йде шланг. Йде вприск добрива безпосередньо в землю”.
З угіддями Михайла Фокіна межують сади з багаторічними та молодими фруктовими деревами. Вони займають сімдесят гектарів землі, розповідає виробничий директор фермерського господарства Богдан Шило:
“Це черешневий сад, який висаджений у 2005-му році, а поруч черешневий сад, висаджений восени 2022-го року. З іншої сторони — і липи, і яблуні. По периметру наше господарство оперезане поясом фундука“.
Взимку, розповідає Богдан Шило, в садах зробили обрізку гілок, а зараз здійснюють першу хімічну обробку дерев: “Прибираються жучки, кліщі, павуки, шкідники, хвороби всілякі. Це перша обробка, потім підуть інші – інсектицидні, фунгіцидні, листові підгодовування” .
Наступної осені в господарстві планують посадити ще один черешневий сад. Нині для нього готують землю та вирубують чагарники:
“Сонях посіяв – восени прибрав, пшеницю посіяв – восени прибрав. А сад — це навіки, це живе. З ним потрібно спілкуватися, потрібно любити. Якщо ти його полюбив – тоді діло буде”, — додає Богдан Шило.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом