Попит на поросят в Україні впав через кризу у свинарстві
Вітчизняне свинарство переживає кризу, і поросята на ринку фактично не мають попиту, хоча ще торік були нарозхват.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів Роман Мусійк, головний лікар ветеринарної медицини і за сумісництвом головний технолог ТОВ «Українська вольниця» яке займається вирощуванням поросят.
«Значна частина наших покупців припинила виробництво, бо невигідно. А ті, хто мають додаткові корпуси для відгодівлі, лишають собі поросят на дорощування до забійної ваги й отримують прибуток», – пояснив він.
Та оскільки підприємство молоде і не має серйозних захворювань – це його суттєві переваги перед іншими репродукторами, вважає головний технолог.
«Ми маємо дуже добру репутацію щодо статусу здоров’я поголів’я, – наголосив Роман Мусійко. – Якість нашого продукту також висока, адже це селекція DanBred. Окрім того, маємо високі виробничі показники: середньодобові прирости перевищують 1 кг, вихід м’яса – 76%. Завдяки цьому маємо постійних клієнтів, які купують наш продукт за ціною, навіть вище від ринкової».
Коли у 2019 році було створене підприємство, схема вирощування поросят і продаж їх відгодівельникам добре працювала, зазначив він. До речі, це загальноєвропейська практика – таким чином створюється більше робочих місць і виробничих майданчиків. Та головне – мінімізується кількість захворювань на фермі: адже на підприємстві перебувають тільки свиноматки та поросята, зокрема на дорощуванні, а сектору відгодівлі, де виникають серйозні захворювання, немає.
«Українська вольниця» має власний репродуктор, власними силами ремонтує свиней по материнській лінії – має чисту лінію оригінальних данських йоркширів і ландрасів. Раз на рік завозить батьківське поголів’я – дюрків для товарних поросят і ландрасів та йоркширів для репродукції нової материнської лінії.
«Для власних потреб нашої корпорації – а ми входимо до ТОВ «Чернігівська м’ясна компанія» – нам потрібно 23 тис. поросят на рік, – зауважив Роман Мусійко, – натомість вирощуємо 25 тис. голів, тож решту продаємо».
Нині в господарстві – 870 молодих свиноматок. За його словами, вони продуктивніші, середній цикл стада становить 2,29 опоросу, річний показник – 17,8 поросяти, відлучених – 15,8 поросяти на гніздо.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом