Попит на австралійську пшеницю зростає на тлі зростання цін на чорноморську пшеницю
Стійкий попит на австралійську пшеницю збільшує кількість заявок у портах на відвантаження, оскільки імпортери заздалегідь резервують поставки в очікуванні майже рекордного врожаю другий рік поспіль у четвертого за величиною світового експортера пшениці, Австралії.
Портові потужності в Австралії повністю заброньовані до кінця грудня для експортних відвантажень урожаю, збирання якого стартує в листопаді, передає агентство Reuters з посиланням на повідомлення зернових брокерів із Сіднею та Сингапуру.
«Навіть січень значною мірою зарезервовано», – сказав один із джерел у Сингапурі, який продає пшеницю покупцям в Азії. «Покупці зараз дивляться на відвантаження у лютому та березні».
Австралійська пшениця Premium White котирувалася в районі $370–375 за тонну, включаючи вартість та фрахт (C&F) з відвантаженням до Індонезії у лютому 2022 року, порівняно з попередніми угодами, укладеними за ціною близько $360 за тонну.
Постачання пшениці з Чорноморського регіону за ціною $385 за тонну C&F виглядають дорожчими за австралійську через зростання транспортних витрат, за словами трейдерів.
Австралійські аналітики минулого місяця підвищили прогноз виробництва пшениці до 32,6 млн. тонн у сезоні, що закінчується 30 червня 2022 року. Це може стати другим за обсягом урожаєм у країні після рекордного збирання цієї культури минулого сезону.
Експорт австралійської пшениці в 2021/22 році (липень 2021 – червень 2022) складе близько 23 млн тонн, що на 37% вище за середній показник за 10 років, згідно з даними Австралійського бюро економіки та наукових досліджень сільського господарства та природних ресурсів.
Світові ціни на пшеницю в серпні зросли до найвищого рівня з 2013 року на очікуваннях зниження врожайності через несприятливі погодні умови в Росії та посуху в США та Канаді.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом