Польський аналітик: Заяви, що порти Польщі «засипані» українським зерном — неправда
Останніми днями в публічному просторі з’явилася інформація про те, що національні порти переповнені українським зерном (транзитом), через що польські фермери мають проблеми з реалізацією зерна. Польський аналітик Мирослав Марчіняк заявив, що ця інформація неправдива.
За його словами, після дуже вдалої першої частини сезону (період з липня по грудень 2023 року) останні два місяці принесли значне зниження перевалки зерна у польських портах. І в січні, і в лютому перевантажувальні потужності були використані лише на 60% (експорт склав 534 тис. т і 566 тис. т). Перш за все, було помітно зниження експорту пшениці.
За українськими даними, за перші два місяці цього року через польські прикордонні переходи пройшло 515 тис. т зернових та олійних культур. З цієї кількості лише 24,3 тис. було доставлено польським одержувачам. (23,3 тис. т сої та 723 т ячменю).
Найбільшими одержувачами українських зернових та олійних, що пройшли через Польщу транзитом, були:
- Німеччина — 195,4 тис. т,
- Нідерланди — 58,3 тис. т,
- Литва та Латвія — 21,8 тис. т.
«Однак, зменшуючи загальний обсяг, який перевищив наші кордони експортом до Німеччини, Нідерландів та країн Балтії (це здійснювалося переважно залізницею), приблизно 205 тис. т українських зернових та олійних (переважно кукурудзи) було експортовано через національні порти в поточному календарному році. Це приблизно 100 тис. т на місяць, тобто приблизно 10% наших перевантажувальних потужностей, які, як видно з діаграми, наразі використовуються не повністю», — зазначив Марчіняк.
Він додав, що транзит українського зерна через Польщу суттєво втрачає свою привабливість у найближчі місяці, оскільки Україна активно відвантажує зерно через чорноморські порти.
Нагадаємо, український морський коридор почав працювати цілодобово, обсяги експорту можуть зрости на 20%.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом