Польські фермери почали розблоковувати кордон з Україною
Після завершення місцевих виборів та отримання допомоги від ЄС влада Польщі стала активніше реагувати на блокування кордону з Україною, тому місцеві фермери почали розблоковувати пункти пропуску. Страйками на кордоні польські фермери добилися додаткового фінансування від ЄС та обіцянки перегляду політики «Зеленого курсу» у сільському господарстві Європи.
Вчора фермери завершили блокаду пункту пропуску «Дорогуськ – Ягодин», яка тривала з 9 лютого, а напередодні відновили рух вантажівок через переходи “Шегині – Медика” та “Краківець – Корчова”.
Заблокованим з польського боку залишається пункт «Рава–Руська – Гребенне», але протестувальники пообіцяли пропускати на виїзд з України до 60 вантажівок на добу, за виключенням транспорту, який перевозить сільськогосподарську продукцію (вантажі 1-24 групи).
Після саміту Європейської Ради прем’єр-міністр Польщі Д. Туск заявив, що влада країни не може допускати блокування кордонів незалежно від причин протестів та закликав фермерів припинити блокаду кордону з Україною, яка знаходиться у складному становищі після останніх атак рф, а також попросив «всіх у Польщі не робити нічого, що могло б зашкодити Україні».
Торговельні асоціації та палати Бельгії, Австрії, Нідерландів та Італії закликали всі компанії ЄС, зокрема представників їх транспортних департаментів, бойкотувати польських перевізників, які влаштували блокаду кордону України з Польщею, та не укладати і не поновлювати контракти з ними, поки вони не припинять блокування.
Попри часткову розблокування кордону Україна-Польща та перспективи збільшення поставок агропродукції з України до ЄС котирування на пшеницю та ріпак на європейських біржах вчора виросли, що свідчить про низький вплив українського зерна на світові ціни.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом