Польські аграрії сіють пивоварний ячмінь у лютому
Пивоварний ячмінь вимагає раннього посіву, завдяки якому добре використовує вологу. Польські аграрії на власному досвіді з’ясували, що найкращий урожай дає той, що посіяний у лютому.
Про це повідомляє Farmer.pl.
Видання зазначає, що компанія Crisp Malt Bydgoszcz роками пропагує ранній посів цієї культури. Вважається, що ячмінь можна сіяти будь-коли, щойно можна заїхати в поле, розрівняти його і культивувати ґрунт на 4-5 см, щоб підсох його верхній шар, тоді можна сіяти. Чим раніше, тим краще розвиватиметься коренева система ячменю і більше шансів отримати вищий урожай.
Компанія Crisp Malt Bydgoszcz проводила досліди з посівом ячменю в листопаді, грудні, січні, лютому, березні та квітні. Їх результати наочно показали, що найвищих урожаїв ячменю можна досягти у разі сівби в лютому та в першій декаді березня. Прибавка врожаю від ранньої сівби становить до 1,5 т/га.
Втім, можливість настільки ранньої сівби залежить від регіону. Наприклад, в середині лютого сіє ярий ячмінь один із фермерів біля міста Замость (Люблінське воєводство, це десь приблизно на широті Луцька — ред.). Тоді як північніше, стверджує видання (в Мазурах, наприклад), — це вже неможливо.
«Найбільшу загрозу для ранніх ярих зернових культур становлять вимерзання, спричинене низькою температурою, пов’язаною з сильним вітром. На півдні Польщі це відбувається в березні та квітні, і то після оптимальних строків сівби. За 10 років на нашому досвіді не було, щоб ячмінь вимерз, навіть за ранньої сівби, — каже Аркадіуш Трушко з Crisp Malt Polska.
Видання також пояснило економіку вирощування культури у Польщі. Зазначається, що витрати на виробництво пивоварного ячменю зі зниженими дозами азоту наразі становлять близько 3000-3500 злотих/га. З іншого боку, ціна пивоварного ячменю зазвичай вища приблизно на 200-400 злотих за тонну. Але при цьому наголошується, що є і ризики. В країні виробляється 400-450 тис. тонн ячменю за потреби близько 600 тис. тонн. Тому на цьому виді зерна відсутня цінова гра. З другого боку, в разі нижчої якості ячмінь можна продавати як фураж, що зменшує ризик.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом