Польща збереже заборону на ввезення українського зерна до впровадження ЄС нових правил

Джерело:  Цензор.НЕТ
стоп

Заборона на ввезення українського зерна до Польщі зберігатиметься доти, доки на рівні ЄС не буде розроблено нових правил. Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський.

“Ми маємо підтримувати ембарго, доки не буде узгоджено умов, які його замінять. Я вважаю, що добрим рішенням буде запровадження ліцензування транспорту з використанням водночас транзитних шляхів за межами Польщі”, – сказав міністр.

Секерський також висловився щодо обмеження зерна, яке надходить, зазначивши, що експорт українського зерна має йти іншим маршрутом, аніж європейський чи польський.

“Тому що завжди є певний ризик, навіть під час транзиту, що частина зерна та іншої сільгосппродукції залишиться в Польщі”, – пояснив глава польського Мінсільгоспу.

Нагадуємо, Єврокомісія 15 вересня 2023 року оголосила, що не продовжуватиме обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України до п’ятьох сусідніх із нею країн ЄС (Польщі, Болгарії, Угорщини, Румунії та Словаччини) за певних умов, що дадуть змогу уникнути нового різкого зростання поставок. Обмеження було запроваджено 2 травня 2023 року, вони стосувалися імпорту пшениці, ріпаку, соняшнику й кукурудзи. Ці п’ять східноєвропейських країн – членів ЄС стверджували, що українська с/г продукція в умовах її безмитного ввезення в ЄС осідає у них і завдає шкоди місцевому агросектору.

Після зняття обмежень Польща, Угорщина й Словаччина запровадили односторонні заборони. Польща розширила список заборонених до імпорту продуктів за рахунок ріпакової макухи і шроту, а також кукурудзяних висівок, пшеничного борошна і похідних товарів. Угорщина довела цей список до 24 товарних позицій.

Україна подала позов до СОТ, звинувативши Польщу, Угорщину та Словаччину в дискримінаційному ставленні до її агропродукції. Наразі тривають переговори України щодо впровадження механізму ліцензування експорту українських агротоварів з обов’язковою верифікацією в кожній з п’яти країн.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!