Польща повідомила про домовленість з перевізниками не блокувати нові пункти пропуску
Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаядхур зустрівся із перевізниками, які блокують чотири пункти пропуску на кордоні з Україною. Про це повідомило Міністерство інфраструктури Польщі у середу, 29 листопада.
Після зустрічі Гаядхура із представником транспортної галузі Польщі Вальдемаром Ящуром стало відомо, що перевізники не будуть поширювати протести на інші пункти пропуску — у Нижанковичах і Зосіні. Проте зовсім припинити протест вони «не мають наміру».
«Від того, щоб поширити [протест] на наступні пункти пропуску, ми відмовилися, хоча вже готувалися. Ми також готові розглянути можливість пом’якшення форми нашого протесту, якщо польська влада посилить ефективний контроль за вантажівками, які в’їжджають до Польщі», — наголосив Ящур.
Гаядхур натомість сказав, що влада Польщі «вживе невідкладних заходів», щоб посилити контроль за вантажівками, які вʼїжджають на територію країни, повідомляє Polskieradio24.pl.
4 грудня у Брюсселі відбудеться засідання Транспортної ради ЄС. Польська сторона висловила прохання, щоб одним із питань порядку денного було обговорення наслідків дії угоди між Україною та ЄС, що набула чинності з 1 липня 2022 року.
Раніше премʼєр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що країна хоче запропонувати відновлення дозволів для вантажоперевезень з України на рівні Європейського Союзу.
Польські протестувальники, які протестують на кордоні з Україною з 6 листопада, зокрема вимагають повернути систему дозволів для українських перевізників. Євросоюз на тлі повномасштабної війни скасував дозволи на в’їзд українських перевізників у ЄС щонайменше до 30 червня 2024 року для лібералізації вантажних перевезень. Заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач казав, що питання дії «транспортного безвізу» є принциповим для України.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом