Польща посилить контроль за транзитом зерна з України
Польські служби перевірятимуть на кордоні все українське збіжжя, яке прямує транзитом через країну до інших країн та портів. Про це заступник міністра сільського господарства і розвитку села РП Міхал Колодзєйчак заявив в інтерв’ю польському інформагентству PAP.
“Сьогодні підуть чіткі вказівки, що ми перевірятимемо все збіжжя на кордоні (з Україною – ред.), яке підлягає пломбуванню, підлягає експорту, і є тільки транзитним збіжжям”, – заявив Колодзєйчак.
За його словами, українське збіжжя нібито прямує транзитом до Німеччини, але звідти через неналежну якість “на 99% повертається до Польщі вже як європейське збіжжя”. Він додав, що схожі випадки є також в портах.
“Це збіжжя не повертається в Україну, а до Польщі”, – наголосив Колодзєйчак.
Він додав, що звернеться щодо отримання детальних даних про українське збіжжя, яке було повернуте до Польщі як неякісне з Німеччини та портів.
Польський урядовець повідомив, що він також доручить створити інформаційну платформу, за допомогою якої польські аграрії зможуть повідомляти про проблеми та порушення в телефонному та онлайн-режимі безпосередньо до міністерства.
Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що попри ембарго, все ще багато агропродукції з України потрапляє на польський ринок. Туск додав, що вибіркові перевірки щодо вантажних перевезень розпочалися також на польсько-литовському кордоні через можливе потрапляння до Польщі українських агропродуктів з Литви.
Раніше повідомлялося, що польські фермери, які протестують поблизу кордону з Україною, висипали частину зерна з трьох українських вантажівок, що прямували до Литви. Правоохоронці розслідують інцидент.
Нагадаємо, 9 лютого польські фермери вранці розпочали блокаду пункту пропуску на кордоні з Україною – “Медика – Шегині”. Пізніше протести поширилися ще на два пункти пропуску.
До того повідомлялося, що в межах протестів польські фермери планують заблокувати рух у п’яти пунктах пропуску на кордоні з Україною: три – 9 лютого, ще два – 12 лютого.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом