Половина українських підприємств скаржиться на проблеми з пошуком працівників
Із початку року продовжує зростати частка бізнесу, яка має проблеми з підбором кадрів. У березні брак персоналу як одну з основних перешкод для роботи назвали майже половина підприємців. Про це свідчать дані щомісячного опитування настроїв бізнесу від Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.
“У березні 2024 труднощі з пошуком працівників зросли – причому як кваліфікованих, так і некваліфікованих. Частка опитаних підприємств, які мають проблеми з підбором кваліфікованих кадрів, зросла з 31% у лютому до 38,9% у березні. Схожа ситуація спостерігається з пошуком некваліфікованих робітників: відсоток тих, кому їх важко знайти, суттєво зріс – з 26,5% у лютому до 31,7% у березні”, – йдеться у повідомленні.
В Інституті зазначають, що нестачу кадрів як значну проблему український бізнес відмічає в опитуванні вже кілька місяців поспіль. У березні на цьому наголосили близько 50% опитаних.
“У березні вперше половина опитаного нами бізнесу вказала на те, що це є суттєвою перешкодою для подальшої роботи. Наприклад, у 2022 році про брак робочої сили говорили лише близько 20% опитаних. Минулого року ця перешкода трохи актуалізувалася і на неї вказувало близько третини опитаних, і вже під кінець 2023 року ця перешкода почала постійно зростати”, – зазначив старший науковий співробітник ІЕД Євген Ангел.
У цілому ж рейтинг перешкод для роботи бізнесу залишається практично без змін. Головною проблемою підприємці вважають зростання цін на сировину та товари (53%). Брак робочої сили посідає друге місце (50%). На третьому – небезпека для роботи (46%). Проблема перебоїв з електроенергією піднялася через наслідки ракетних обстрілів у березні з 7-го на 4 місце (40%).
Через ракетні атаки відбулися також регіональні зміни щодо оцінки небезпечності роботи. Так, Черкаська область піднялася на перше місце у рейтингу за цим показником (100% респондентів з цієї області зазначили, що їм небезпечно працювати), Запорізька, Вінницька, Харківська – традиційно у топі найнебезпечніших регіонів. Водночас Волинська і Закарпатська області залишаються відносно спокійними.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом