Подовження періоду вегетації озимих на 2-3 тижні сприятиме покращенню їхнього стану
Дуже теплий температурний режим, який спостерігався на території Кіровоградської області в третій декаді жовтня та першій декаді листопада, сприяв інтенсивному росту та розвитку рослин в даний період. У зазначений період середньодобові температури перевищували середні багаторічні показники на 3-5 °С.
Про це повідомляє пресслужба Інституту сільського господарства Степу НААН.
Станом на 8 листопада 2023 р. у рослин пшениці озимої, сівбу якої проводили до дощів, вже утворилося 3 листки, а в рослин, сівбу яких продовжували після випадання продуктивних опадів – 1-2 листки.
В рослин ячменю озимого, насіння якого було висіяне до 16 жовтня, почали утворюватися бокові пагони, тобто почалося кущення. В рослин ячменю на посівах більш пізніх строків сівби утворилося 1-2 листки. Висота росли становить 8-14 см. Стан листової пластинки та кореневої системи переважно добрий та задовільний.
Лише на посівах озимих зернових культур, попередниками яких є соняшник та стерньові культури, спостерігається незначне пригнічення рослин через дефіцит елементів живлення, а після соняшнику – ще й через післядію гербіцидів, які містять Імазамокс та Імазапір.
За прогнозами синоптиків, теплий температурний режим, протягом якого триватиме активна вегетація озимини, триватиме ще десь до початку третьої декади листопада.
Подовження періоду вегетації озимих зернових культур на 2-3 тижні, порівняно до середньо-багаторічних показників, сприятиме покращенню їхнього стану. Тому, після припинення осінньої вегетації більшість посівів озимих зернових культур перебуватиме на початку фази кущення або матиме 3 листки.
В подальшому перезимівля озимих зернових культур буде залежати від погодних умов у зимовий та ранньовесняний період. Якщо не буде різких та екстремальних похолодань, то такі посіви зазвичай перезимовують добре.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом