Подорожчання нафти підтримує ціни на рослинні олії
Активізація воєнної операції Ізраїлю на півдні сектору Газа – у місті Рафах та сутичка між єгипетськими та ізраїльськими солдатами на прикордонному посту призвели до зростання цін на нафту цього тижня на 2,5%, що підтримало ринки рослинних олій.
Липневі ф’ючерси на нафту марки Brent на біржі ICE Futures в Лондоні за дві сесії виросли на 2,5% до 84,2 $/барель (+1,7% за тиждень, -3,6% за місяць).
У сутичці з ізраїльськими військами на прикордонному переході в секторі Газа загинув єгипетський солдат, що може посилити ескалацію між країнами.
В рф частина НПЗ відновилася після атак БПЛА, тому переробка нафти у першій половині травня виросла у порівнянні з відповідним періодом квітня на 4% до 5,45 млн барелів/добу, – повідомляє Bloomberg.
Ринки очікують зустрічі членів ОПЕК+ 2 червня, на якій можуть погодити збільшення обсягів видобутку, на чому наполягає все більше країн.
Липневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa вчора виросли одразу на 2,3% до 3960 рінгитів/т або 844 $/т (+2,3% за тиждень) на тлі зростання цін на нафту та соєву олію, а також повільного збільшення експорту у травні.
За даними сюрвейєра Intertek Testing Services та інспеційної компанії AmSpec Agri Malaysia, Малайзія за 1-25 травня збільшила експорт пальмової олії у порівнянні з аналогічним періодом квітня на 2,4-3,1%. Водночас Індонезія у березні експортувала 2,56 млн т пальмової олії, що на 18% перевищує показник лютого.
Липневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора виросли на 1,2% до 1000 $/т, але за тиждень знизилися на 0,7% на тлі падіння цін на сою та шрот по мірі прискорення збирання в Аргентині.
На біржі в Даляні найактивніший контракт на соєву олію вчора подорожчав на 1,66%, а на пальмову – на 1,99%.
За даними Trading Economics, середня ціна на соняшникову олію з доставкою покупцям за тиждень виросла на 1,7% до 881 $/т (+1,7% за місяць) на тлі скорочення пропозицій з Чорноморського регіону та посилення попиту з боку Індії.
В Україні експортні ціни попиту на соняшникову олію в портах Чорного моря виросли на 20-30 $/т до 840-860 $/т внаслідок дефіциту пропозицій. Проте значні запаси олії в ЄС напередодні сезонного збільшення поставок ріпакової олії знижують попит та ціни на соняшникову та соєву олію в Європі.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом