Подальша ескалація війни з боку рф підвищує ціни на пшеницю
Росія знову посилює тиск на Україну, і після початку мобілізації від 300 тис до 1 млн росіян до армії вчора оголосила підсумки так званих «референдумів», проведених на окупованих українських територіях. За їх даними, майже 90% тих, хто “проголосував”, висловився за приєднання до рф, проте на Херсонщині, де мешкає понад 2 млн жителів, кількість бюлетенів на «референдумі» склала лише 30 тис, або 1,5%. Вже на початку жовтня путін планує оголосити про анексію захоплених територій, що може вплинути на хід бойових дій та збільшити ризик застосування ядерної зброї.
Ця ситуація призвела до чергового зростання біржових цін на пшеницю, а додатковим чинником підтримки стала погода, оскільки тривалі дощі в Україні та рф затримують сівбу озимої пшениці.
Минулого тижня світові пшеничні котирування виросли на 5-8%, в понеділок впали на 5-6%, а у вівторок та середу знову подорожчали на 5-6%, зокрема:
- на 5,2% або 16,6 $/т до 331,9 $/т – грудневі ф’ючерси на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
- на 5% або 17,1 $/т до 358,6 $/т – грудневі ф’ючерси на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
- на 4,4% або 15,1 $/т до 357,3 $/т – грудневі ф’ючерси на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі,
- на 1,7% або 5,25 $/т до 321,25 $/т – жовтневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго,
- на 2,8% або 9,5 €/т до 353,75 €/т або 342,78 $/т – грудневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій Euronext.
Євросоюз в поточному сезоні станом на 26 вересня експортував 8,8 млн т пшениці, зокрема Франція – 3,4 млн т, Румунія – 1,4 млн т, Німеччина – 0,9 млн т. Торік на цю дату було експортовано 8,7 млн т, тобто темпи експорту майже не змінилися. За оцінками USDA, у 2022/23 МР країни ЄС експортують 33,5 млн т пшениці, що на 1,6 млн т перевищить показник попереднього сезону та на 3,3 млн т – середній 5-річний показник.
На заході США подекуди зберігається посуха, проте в очікуванні дощів фермери активно сіють пшеницю. За оцінками NOAA, для усунення посухи має випасти 9-15 дюймів опадів. В ЄС ідуть довгоочікувані дощі, але поки незрозуміло, чи зможуть вони виправити наслідки сухого літа. У Чорноморському регіоні надмірні опади затримують сівбу озимини, а в Аргентині продовжує панувати посуха.
Озимою пшеницею в Україні засіяно лише 16% запланованих площ, а в рф – 47% або 9 млн га.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом