Постачаємо макуху до ЄС, зокрема до Італії, уклали прямі контракти з тваринниками. Ми будемо розвивати цей ринок, адже це наші можливості. Щодо олії, то вона не споживається на внутрішньому ринку, і її виробництво тотально залежить від експорту. Те, що в Україні нульове споживання соєвої олії, це мінус, але водночас свідчить про можливе 100% зростання цього ринку.
Площі під соєю зростають на 14% щороку
Соя витісняє інші культури на українських полях. Останніми роками площі під нею зростають на 14%, і цей рік не стане винятком.
Про таке спостереження розповів виконавчий директор Любарецького соєпереробного заводу Юрій Дорошев під час конференції «Велика АгроВідбудова», організованої проєктом AgriChange.
Любарецький соєпереробний завод займається переробкою сої, виготовляючи олію та макуху. В компанії зазначають, що це цікавий і перспективний напрям переробки, адже українську продукцію чекають на світових ринках.
Також експерт відмітив, що останнім часом подібних до їхнього виробництва переробних заводів в Україні з’являється багато, адже підприємства починають власну переробку. До того ж це недорогий бізнес із входом близько 1 млн євро.
«За моїми очікуваннями, в горизонті 20 років такий бізнес, як наш, має зникнути. На наше місце прийдуть аграрії, які вирощують сою, або тваринники, які є споживачами цього продукту», — вважає Юрій Дорошев.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом