Південна Африка готується до чергового рекордного врожаю кукурудзи
Прогнозується, що Південна Африка збереже свій статус нетто-експортера кукурудзи в 2023/24 МР, хоча очікується, що виробництво буде на 7% нижчим, ніж урожай 2022/23 року, який був другим за величиною за всю історію спостережень, згідно зі звітом Глобальної сільськогосподарської інформаційної мережі Іноземної сільськогосподарської служби (ФАС) Міністерства сільського господарства США.
ФАС прогнозує виробництво кукурудзи в 2023-2024 роках на рівні 15,8 млн тонн порівняно з 17,1 млн тонн минулого року, але це все одно вважатиметься рекордним урожаєм. За останні сім років було зібрано п’ять найбільших урожаїв кукурудзи у Південній Африці.
Прогнозується, що експорт кукурудзи знизиться на 25% до 3 мільйонів тонн, але цей загальний обсяг, як і раніше, буде четвертим за величиною за всю історію, йдеться у звіті.
З погляду попиту ФАС зазначила, що Південна Африка зіткнулася з найсильнішим спалахом високопатогенного пташиного грипу з 2017 року: з травня для стримування спалаху було забито близько 7,5 мільйонів курей, що охопили сім провінцій.
«Через масштаби спалаху та кількість уражених птахів, за оцінками ФАС, місцевий попит на кукурудзу в якості корму для тварин може впасти приблизно на 6% у 2022–2023 роках», — йдеться у повідомленні.
За прогнозами, у 2023-2024 роках посівна площа кукурудзи залишиться стабільною та становитиме 2,9 мільйона гектарів. Знижуючий тиск на місцеві ціни на кукурудзу обмежить розширення посівів кукурудзи, заявили у ФАС, додавши, що прогнозують позитивну динаміку посівів сої цього сезону до рекордних 1,2 млн тонн. У 2022-2023 роках фермери засіяли сою на 1,1 млн га, що на 24% більше, ніж у попередньому році.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом